اخبار اخبار فن آوری

رشد 23 درصدی درآمدزایی اپلیکیشن های موبایلی در سال 2018

رشد 23 درصدی درآمدزایی اپلیکیشن های موبایلی در سال 2018
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

هر ساله وبسایت Sensor Tower آمار جالبی را در مورد میزان درآمدزایی، دانلود و نصب اپلیکیشن های موبایلی منتشر می کند. امسال هم مطابق هر سال این آمار منتشر شده است که نظر شما را به آن جلب می کنیم:

بنا به آمار وبسایت Sensor Tower درآمد اپ استور اپل در سه ماهه سوم سال 2018 تقریبا 94 درصد بیشتر از گوگل پلی بوده است. این اختلاف فاحش از سال 2014 تا کنون سابقه نداشته است. تقریبا 66 درصد از درآمد کل اپلیکشین های موبایلی در بازه زمانی مذکور مربوط به اپ استور اپل بوده و به نسبت همین زمان در سال گذشته 23.3 درصد افزایش داشته است (رقمی معادل 12 میلیارد دلار). این در حالی است که درآمد گوگل پلی در همین بازه زمانی به نسبت سال قبل 21.5 درصد افزایش داشته و به 6.2 میلیارد دلار رسیده است.

درآمد کل اپلیکیشن های موبایلی در سه ماهه سوم سال 2018

همچنین بنا به گزارش Sensor Tower در ماه جولای درآمد کل اپ استور اپل در نیمه اول سال 2018 رقمی معادل 38.5 میلیارد دلار بوده که تقریبا دو برابر درآمد 20.1 میلیارد دلاری گوگل پلی است. با توجه به آماری که اخیرا توسط Sensor Tower منتشر شده درآمد کل اپ استور اپل و گوگل پلی در سه ماهه سوم سال 2018 به 18.2 میلیارد دلار رسیده است که به نسبت درآمد 14.8 میلیارد دلاری این دو اپ استور در همین زمان در سال گذشته رشد 22.7 درصدی را نشان می دهد.

با وجود اختلاف فاحشی که از لحاظ درآمد بین دو اپ استور مذکور در سه ماهه سوم سال 2018 وجود دارد، گوگل پلی در تعداد نصب ها همچنان پیشتاز است. تعداد نصب ها در گوگل پلی با رشد 14.3 درصدی از 17.1 میلیارد نصب در سه ماهه سوم سال گذشته به 19.5 میلیارد نصب در سه ماهه سوم سال جاری رسیده است.

آمار دانلود کل اپلیکیشن های موبایلی در سال 2018

تعداد نصب ها در اپ استور اپل از 7.3 میلیارد نصب در بازه زمانی مذکور به 7.6 میلیارد نصب رسیده و رشد 3.1 درصدی را نشان می دهد. مجموع نصب ها در هر دو اپ استور به نسبت سه ماهه سوم در سال گذشته 10.9 درصد افزایش داشته و به 27.1 میلیارد نصب رسیده است.

آمار بازی ها نیز در نوع خود جالب است. بنا به آمار Sensor Tower درآمد ناشی از بازی های موبایلی در سه ماهه سوم سال 2018 به 13.8 میلیارد دلار رسیده که رشد 14.9 درصدی را به نسبت همین زمان در سال گذشته نشان می دهد و 76 درصد از کل درآمدهای حاصله از اپلیکیشن های موبایلی هم در گوگل پلی و هم در اپ استور اپل را نیز به خود اختصاص داده است. 62 درصد از این درآمد به اپ استور اپل اختصاص دارد و رقمی معادل 8.5 میلیارد دلار می شود که به نسبت سه ماهه سوم سال گذشته رشد 12.8 درصدی را نشان می دهد.

آمار درآمدزایی بازی های موبایلی در سه ماهه سوم سال 2018

در مقابل درآمد گوگلی پلی از بازی های موبایلی 38 درصد از درآمد کل را به خود اختصاص داده و با رشد 18.4 درصدی به نسبت سه ماهه سوم سال گذشته به رقم 5.3 میلیارد دلار رسیده است. بیشترین درآمد حاصله بین بازی های موبایلی مربوط به بازی Honor of Kings بوده و از بین بازی های "غربی" بازی Pokemon Go. در این میان بازی فورت نایت با وجود موجود نبودنش در گوگل پلی رتبه نهم را از لحاظ درآمد به خود اختصاص داده است.

آمار دانلود بازی های موبایلی در سه ماهه سوم سال 2018

آمار دانلودها در هر دو اپ استور گوگل پلی و اپل به نسبت سه ماهه سوم سال گذشته 2.2 درصد رشد داشته و به 9.5 میلیارد دانلود رسیده است. بخش اعظم این دانلودها به گوگل پلی اختصاص دارد (7.2 میلیارد دانلود معادل 76 درصد کل دانلودها) که رشد 2.4 درصدی را به نسبت سه ماهه سوم سال گذشته در خود گوگل پلی نشان می دهد. در اپ استور اپل این رشد معادل 1.6 درصد بوده و از 2.2 میلیارد دانلود در سه ماهه سوم سال گذشته به 2.3 میلیارد دانلود در همین بازه در سال جاری رسیده است.

برترین بازی های موبایلی در سه ماهه سوم سال 2018

هر چند بازی های تفننی رشد قابل توجهی را در تعداد دانلودها تجربه کرده اند و بازی Helix Jump در این میان پرچمدار است اما بازی PUBG نیز توانسته است خود را به جمع 5 بازی برتر از لحاظ تعداد دانلود برساند.

منابع: gadgets.ndtv.com و sensortower.com

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

هر ساله وبسایت Sensor Tower آمار جالبی را در مورد میزان درآمدزایی، دانلود و نصب اپلیکیشن های موبایلی منتشر می کند. امسال هم مطابق هر سال این آمار منتشر شده است که نظر شما را به آن جلب می کنیم: بنا به آمار وبسایت Sensor Tower درآمد اپ استور اپل در سه ماهه سوم سال 2018 تقریبا 94 درصد بیشتر از گوگل پلی بوده است. این اختلاف فاحش از سال 2014 تا کنون سابقه نداشته است. تقریبا 66 درصد از درآمد کل اپلیکشین های موبایلی در بازه زمانی مذکور مربوط به اپ استور اپل بوده و به نسبت همین زمان…

به این مطلب امتیاز دهید

رشد 23 درصدی درآمدزایی اپلیکیشن های موبایلی در سال 2018 - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

یک نظر

نظر بدهید