اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

پاول دوروف: واتس اپ اصلا پیام رسان امنی نیست!

پاول دوروف: واتس اپ اصلا ایمن نیست!
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

پاول دوروف مدیر و توسعه دهنده پیام رسان تلگرام به تازگی در یکی از پست های وبلاگش هشدار داده که واتس اپ پیام رسان ایمنی نیست. این هشدار در پی درخواست واتس اپ از کاربرانش برای به روز رسانی فوری اپلیکیشن واتس اپ در دیوایس هایشان داده شده است. سه شنبه هفته گذشته واتس اپ از کاربرانش درخواست کرد که به دلیل وجود یک حفره امنیتی در نسخه قبلی این پیام رسان فورا واتس اپ خود را به نسخه جدید به روز رسانی کنند. گفته می شود به دلیل وجود این حفره امنیتی در نسخه قبلی واتس اپ امکان تزریق بدافزار به آن و جاسوسی در دیوایس کاربر وجود داشته است.

حفره امنیتی در پیام رسان واتس اپ

پاول دوروف چهارشنبه گذشته پستی را در وبلاگ خود با عنوان "چرا واتس اپ اصلا پیام رسان ایمنی نیست" منتشر کرد و در ذیل آن خاطر نشان کرد که ممکن است پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) مدیران واتس اپ را وادار کرده باشد که به عمد خروجی هایی (بک دور) را در کد واتس اپ در نظر بگیرند تا امکان گذر از ساز و کارهای امنیتی این پیام رسان برای مراجع قضایی و پلیس فراهم شود.

در پستی که اخیرا پاول دوروف در مورد واتس اپ منتشر کرده آمده است: "تبدیل شدن واتس اپ به پیام رسانی با محوریت حفظ حریم شخصی کاربران قطعا برخورد مقامات قضایی آمریکا با این پیام رسان و از دست دادن بازارهای جهانی را برای آن در پی خواهد داشت… هر بار که یک آسیب پذیری یا ایراد عمده در واتس اپ برطرف می شود ایرادی دیگر جای آن را می گیرد! … البته این برای من جای تعجب نیست. واتس اپ سال گذشته هم حفره امنیتی مشابهی داشت که بر اساس آن هر هکری می توانست تنها با یک تماس ویدیویی به تمام اطلاعات یک دیوایس دسترسی پیدا کند."

پست پاول دوروف در مورد ایمن نبودن واتس اپ

شایان ذکر است که پیام رسان تلگرام توسط پاول دوروف و برادرش نیکولای دوروف که سابق بر این شبکه اجتماعی VKontakte (یکی از معروفترین شبکه های اجتماعی در روسیه) را مدیریت می کردند ساخته شده است. طبقه آخرین آمار در سال 2018 تلگرام 200 میلیون کاربر داشته که 7 درصد آنها در روسیه بوده اند. همچنین در مارس سال جاری تلگرام اعلام کرد که تنها در عرض 24 ساعت سه میلیون نفر به کاربرانش اضافه شده اند.

اضافه شدن سه میلیون کاربر به تلگرام در عرض 24 ساعت

جالب آنکه در سال 2018 مقامات روسی به دلیل آنکه تلگرام اجازه دسترسی به پیام های کاربرانش را به آنها نداد دستور فیلتر شدنش را صادر کردند و کلیه شرکت های ارائه دهنده اینترنت (آی اس پی) در روسیه موظف به اجرای این فیلترینگ شدند. لیکن اقدامی که مقامات روسی برای تعطیلی کامل تلگرام در روسیه انجام دادند بی نتیجه ماند و این پیام رسان همچنان به فعالیت خود در این کشور ادامه می دهد.

منبع: gadgets.ndtv.com


جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

پاول دوروف مدیر و توسعه دهنده پیام رسان تلگرام به تازگی در یکی از پست های وبلاگش هشدار داده که واتس اپ پیام رسان ایمنی نیست. این هشدار در پی درخواست واتس اپ از کاربرانش برای به روز رسانی فوری اپلیکیشن واتس اپ در دیوایس هایشان داده شده است. سه شنبه هفته گذشته واتس اپ از کاربرانش درخواست کرد که به دلیل وجود یک حفره امنیتی در نسخه قبلی این پیام رسان فورا واتس اپ خود را به نسخه جدید به روز رسانی کنند. گفته می شود به دلیل وجود این حفره امنیتی در نسخه قبلی واتس اپ امکان تزریق…

به این مطلب امتیاز دهید

پاول دوروف: واتس اپ اصلا ایمن نیست! - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید