اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی پینترست به 300 میلیون نفر رسید

تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی پینترست به 300 میلیون نفر رسید
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

درآمد شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) در سه ماهه دول سال جاری حتی از پیش بینی های وال استریت هم فراتر رفت. این در حالی است که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی همچنان در حال افزایش است و سهام آن در بازار رشد 12 درصدی را تجربه کرده است. به گفته مدیران پینترست تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی در سه ماهه دوم سال جاری 30 درصد افزایش پیدا کرده و به 300 میلیون نفر رسیده است. رقمی که به شکلی قابل توجه از اعداد و ارقام پیش بینی شده فراتر است. همچنین درآمد متوسط جهانی پینترست به ازای هر کاربر از 27.5 سنت به 88 سنت افزایش پیدا کرده که رشدی قابل توجه را نشان می دهد.

افزایش تعداد کاربران پینترست از سال 2016 تا کنون
افزایش تعداد کاربران پینترست از سال 2016 تا کنون

کالین سباستین (Colin Sebastian) یکی از تحلیل گران موسسه تحقیقاتی Baird Equity در این مورد می گوید: "این اعداد و ارقام نشان دهنده قدرت شبکه اجتماعی پینترست هستند و پذیرش بیشتر آن را بین کاربران و تبلیغ کنندگان نشان می دهند." به گفته مدیران پینترست این رشد قابل توجه ناشی از رشد بازار بین المللی و آمریکا و به تاخیر افتادن روز عید پاک (ایستر) در سال جاری بوده است. جیمز کوردول (James Cordwell) تحلیلگر دیگری از موسسه Atlantic Equities در مورد رشد اخیر پینترست می گوید: "پینترست دقیقا به همان نتایجی رسیده است که سرمایه گذاران به دنبالش بودند."

کالین سباستین تحلیلگر موسسه Baird Equity
کالین سباستین تحلیلگر موسسه Baird Equity

مدیران پینترست انتظار دارند درآمد این شبکه اجتماعی در سال جاری میلادی رقمی بین 1.095 و 1.115 میلیارد دلار باشد. این در حالی است که پیش بینی قبلی آنها رقمی بین 1.055 و 1.08 میلیارد دلار بوده است. و اینکه درآمد کل این شبکه اجتماعی که دفتر مرکزی آن در شهر کالیفرنیاست در نیمه دوم سال جاری 62 درصد رشد داشته و به رقمی معادل 261 میلیون دلار رسیده است یعنی فراتر از درآمد 235.5 میلیون دلاری که تحلیلگران وبسایت Refinitiv با استفاده از ساز و کار IBES برای آن پیش بینی کرده بودند.

رشد سهام پینترست از زمان عرضه شان در ماه آوریل تا کنون
رشد سهام پینترست از زمان عرضه شان در ماه آوریل تا کنون

سهام پینترست از زمان ارائه شان در ماه آوریل تا کنون رشدی 50 درصدی را تجربه کرده اند و جالب است بدانید این شبکه اجتماعی اکنون به سرشناس ترین شبکه اجتماعی در آمریکا بدل شده است. عنوانی که در سال 2017 به پیام رسان اسنپ چت اختصاص داشت.

منبع: آژانس خبری Reuters

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن پینترست از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

درآمد شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) در سه ماهه دول سال جاری حتی از پیش بینی های وال استریت هم فراتر رفت. این در حالی است که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی همچنان در حال افزایش است و سهام آن در بازار رشد 12 درصدی را تجربه کرده است. به گفته مدیران پینترست تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی در سه ماهه دوم سال جاری 30 درصد افزایش پیدا کرده و به 300 میلیون نفر رسیده است. رقمی که به شکلی قابل توجه از اعداد و ارقام پیش بینی شده فراتر است. همچنین درآمد متوسط جهانی پینترست به ازای هر کاربر…

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی پینترست به 300 میلیون نفر رسید - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید