بررسی بازی نقد و بررسی

نگاهی به بازی Real Soccer League Simulation

نگاهی به بازی Real Soccer League Simulation
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های فوتبالی بین سایر بازی های ورزشی علاقمندان بیشتری دارند همانطور که در دنیای واقعی هم فوتبال بیشتر از سایر ورزش ها مورد توجه است. در این بین بازی هایی هستند مثل بازی Fifa یا PES 2018 که گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و تقریبا به یکه تاز دنیای بازی های فوتبالی تبدیل شده اند. و البته بازی هایی که هر چند به پای این دو بازی نمی رسند اما حداقل آنها را می توان یک شبیه سازی خوب از بازی فوتبال دانست.

این بازی ها معمولا حجم کمتری دارند و در گوشی هایی با سخت افزار ضعیف تر نیز اجرا می شوند به اضافه اینکه بعضی هایشان از لحاظ گیم پلی و هیجانی که تولید می کنند نیز فاصله کمی با دو بازی مذکور دارند. بازی Real Soccer League Simulation یکی از این بازی هاست. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

در نگاه اول

در نگاه اول شاید بازی Real Soccer League Simulation تفاوت زیادی با بازی Fifa نداشته باشد. هر چند از لحاظ امکانات و تعداد تیم ها این بازی به هیچ عنوان به پای بازی Fifa نمی رسد لیکن از منو و موسیقی خوبی برخوردار است که شما را به انجام بازی تهییج می کند. در یک طرف منوی بازی گزینه ها قرار دارند و در طرف دیگر آن شاهد انجام حرکات تکنیکی توسط بازیکنان تیم های مختلف و سرشناس هستید. در طول بازی نیز شباهت های زیادی را با بازی Fifa می توانید ببینید که از جمله آنها می توان به شکل زدن کرنرها و ضربات کاشته اشاره کرد.

نمایی از بازی Real soccer league simulation

گرافیک و گیم پلی

گرافیک بازی برای یک بازی فوتبالی که تنها 40 مگابایت حجم دارد بسیار عالی است. همچنین حرکات بازیکنان شامل دویدن، شوت زدن، پاس دادن، شیرجه های دروازه بان و امثال هم کاملا طبیعی طراحی شده و حتی در یک گوشی متوسط مثل گالاکسی جی به نرمی انجام می شوند (با افت فریم ریت مواجه نمی شوید). از لحاظ گیم پلی بازی شباهت زیادی به بازی های مشابه خود دارد. کنترل ها هم شباهت زیادی به بازی های فوتبالی دیگر دارند. دریبل زدن شاید به آن شکل در بازی وجود نداشته باشد ولی به جای آن حرکت ویژه در نظر گرفته شده که چیزی شبیه به همان دریبل زدن است.

گرافیک و گیم پلی بازی Real soccer league simulation

اگر دکمه مربوط به حرکت ویژه را با حرکت دسته مجازی به جهات مختلف ترکیب کنید آنگاه می توانید دریبل های مختلفی بزنید. امکان پاس کوتاه، پاس عمقی و پاس بلند نیز وجود دارد. اگر دکمه مربوط به هر کدام از این پاس ها را بزنید و انگشت تان را روی آن نگه دارید ضربه به توپ محکم تر خواهد بود و توپ مسافت بیشتری را طی خواهد کرد. همین قاعده برای دکمه شوت نیز وجود دارد.

تیم ها و حالت های بازی

تیم هایی که در این بازی وجود دارند همان 32 تیم شرکت کننده در جام جهانی روسیه هستند که خوشبختانه تیم ملی کشورمان نیز بین آنهاست. بازی دارای سه حالت جام جهانی، بازی دوستانه و تمرین است. در حالت بازی دوستانه می توانید هر دو تیمی را برای مسابقه انتخاب کرده و بازی کنید. همچنین می توانید فقط مسابقه پنالتی بدهید. در حالت جام جهانی هم می توانید در جام جهانی روسیه با همان گروه ها و تیم ها بازی کنید یا اینکه تیم های هر گروه را به دلخواه خود تغییر دهید. حالت تمرین هم بهترین حالت برای یاد گرفتن بازی است. شما در این حالت هم می توانید با کارکرد دکمه های مختلف و کارکردهای ترکیبی آنها آشنا شوید.

تیم ها و حالت های بازی Real soccer league simulation

تنظیمات و انتخاب ها

در بخش تنظیمات می توانید بلندی صدای بازی را به دلخواه تغییر دهید، از بین یکی از درجه های سختی خیلی آسان، آسان، معمولی، مشکل و خیلی مشکل یکی را انتخاب کنید (به صورت پیش فرض آسان انتخاب می شود)، سرعت اجرای بازی را به دلخواه تغییر دهید و همچنین زبان بازی را. علاوه بر این می توانید یکی از دو حالت موجود برای کنترل بازیکنان را انتخاب کنید که در زیر آنها را توضیح خواهیم داد. حتی قبل از شروع بازی می توانید زمان بازی (از سه تا پانزده دقیقه)، شب یا روز بودن و شرایط آب و هوایی را نیز به دلخواه تعیین کنید.

تنظیمات و انتخاب ها در بازی Real soccer league simulation

کنترل ها

دو روش برای کنترل بازیکنان وجود دارد که در عمل تفاوت چندانی با هم ندارند و تنها تفاوت شان در تعداد دکمه هایشان است. روش اول هم برای دفاع و هم حمله چهار دکمه دارد. در حالت حمله این دکمه ها به شوت، پاس کوتاه، پاس بلند و حرکت ویژه و در حالت دفاع به تکل بلند، تکل کوتاه، شوت و تغییر کنترل از یک بازیکن به بازیکن دیگر تبدیل می شوند. در این روش امکان حرکت ویژه که همان دریبل باشد نیز وجود دارد.

کنترل ها در بازی Real soccer league simulation

در روش دوم دو دکمه برای حمله (شوت و پاس) و دو دکمه هم برای دفاع (پرس و تکل) وجود دارد. در این روش کنترل به صورت خودکار از بازیکنی به بازیکن دیگر منتقل می شود و کار را آسان تر می کند. در هر دو روش نگه داشتن انگشت روی صفحه باعث زدن ضربه محکم تر به توپ می شود.

سخن آخر

اگر به دنبال یک بازی فوتبالی خوب با حجم کم هستید که قابلیت اجرا با سخت افزار ضعیف تر را نیز داشته باشد این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم. محیط بازی محیطی کاملا جدی است و شباهت زیادی به بازی Fifa دارد.

دانلود بازی اندرویدی Real Soccer League Simulation از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های فوتبالی بین سایر بازی های ورزشی علاقمندان بیشتری دارند همانطور که در دنیای واقعی هم فوتبال بیشتر از سایر ورزش ها مورد توجه است. در این بین بازی هایی هستند مثل بازی Fifa یا PES 2018 که گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و تقریبا به یکه تاز دنیای بازی های فوتبالی تبدیل شده اند. و البته بازی هایی که هر چند به پای این دو بازی نمی رسند اما حداقل آنها را می توان یک شبیه سازی خوب از بازی فوتبال دانست. این بازی ها معمولا حجم کمتری دارند و در گوشی هایی با سخت افزار…

به این مطلب امتیاز دهید

نگاهی به بازی Real Soccer League Simulation - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید