اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

ترجمه همزمان قابلیتی جدید برای نسخه اندرویدی مترجم گوگل (گوگل ترنسلیت)

ترجمه همزمان قابلیتی جدید برای نسخه اندرویدی مترجم گوگل (گوگل ترنسلیت)
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

گوگل قصد دارد قابلیت ترجمه همزمان را به مترجمش (گوگل ترنسلیت) اضافه کند. با اضافه شدن این قابلیت به مترجم گوگل شما می توانید گفته های خود را در لحظه به زبان دیگری ترجمه کنید. این قابلیت با مترجم صوتی که در حال حاضر در مترجم گوگل وجود دارد متفاوت است و از فناوری ها و هوش مصنوعی پیشرفته تری استفاده می کند. مترجم صوتی گوگل می تواند یک یا چند جمله را به صورت صوتی دریافت کرده و ترجمه آن را به صورت نوشتاری تحویل دهد. اما مترجم همزمان قرار است کاری فراتر از این انجام دهد و گفته های شما را در لحظه به زبانی دیگر ترجمه کند.

نمونه ای از  ترجمه های مترجم گوگل

البته فعلا قدم های اول در این راه برداشته شده با این حال گوگل کارکرد این قابلیت را که بر پایه هوش مصنوعی است یک بار به صورت آزمایشی در یکی از دفاتر خود در سانفرانسیسکو نشان داده است. برای استفاده از این قابلیت باید به اینترنت متصل باشید و آنطور که گوگل می گوید همین قضیه آن را از ترجمه های معمولی که فعلا مترجم گوگل انجام می دهد متفاوت می کند. این قابلیت فعلا در زبان های آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی تست شده و قرار است تا زمان ارائه رسمی چند زبان دیگر هم به این زبان ها اضافه شوند.

ترجمه همزمان قابلیت جدید مترجم گوگل

گفتنی است که این قابلیت طوری طراحی نشده که با فایل های صوتی کار کند. به عبارت دیگر شما نمی توانید صحبت های خود را به صورت یک فایل صوتی ذخیره کرده و بعد آن را برای ترجمه آپلود کنید بلکه صحبت های شما در لحظه و به صورت آنلاین دریافت شده و همان لحظه به زبان مقصد برگردان می شوند. البته می توانید صحبت هایتان را در قالب یک فایل صوتی ذخیره کرده و بعد با پخش آن و فعال کردن میکروفون گوشی تان همین کار را انجام دهید. یعنی به جای آنکه خودتان صحبت کنید یک فایل صوتی ذخیره شده را برای ترجمه همزمان پخش کنید.

ترجمه همزمان قابلیت جدید مترجم گوگل

قابلیت ترجمه همزمان به طور مستمر و در لحظه گفته های شما را تحلیل کرده و آنها را به زبان مقصد بر می گرداند و جالب اینکه حتی وجود لهجه یا گویش های محلی نمی تواند در تشخیص صحیح کلمات و عبارات توسط آن خللی وارد کند. ترجمه همزمان همچنین قادر است کلمات نامانوس را با توجه به موضوع مورد بحث تشخیص داده و آنها را با کلمات و عبارات همخوان تر با موضوع جایگزین کند. نتیجه تمام این تلاش ها یک ترجمه همزمان دقیق خواهد بود. البته آنطور که گوگل می گوید الگوریتم های هوش مصنوعی به کار رفته برای این قابلیت هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارند.

هنوز زمان دقیقی برای اضافه شدن ترجمه همزمان به مترجم گوگل مشخص نشده اما ظاهرا این زمان در نیمه دوم سال 2020 خواهد بود. شایان ذکر است که گوگل فعلا برنامه ای برای ارائه این قابلیت برای نسخه آی او اس گوگل ترنسلیت ندارد.

منبع: theverge.com و fossybytes.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن مترجم گوگل از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

گوگل قصد دارد قابلیت ترجمه همزمان را به مترجمش (گوگل ترنسلیت) اضافه کند. با اضافه شدن این قابلیت به مترجم گوگل شما می توانید گفته های خود را در لحظه به زبان دیگری ترجمه کنید. این قابلیت با مترجم صوتی که در حال حاضر در مترجم گوگل وجود دارد متفاوت است و از فناوری ها و هوش مصنوعی پیشرفته تری استفاده می کند. مترجم صوتی گوگل می تواند یک یا چند جمله را به صورت صوتی دریافت کرده و ترجمه آن را به صورت نوشتاری تحویل دهد. اما مترجم همزمان قرار است کاری فراتر از این انجام دهد و گفته…

به این مطلب امتیاز دهید

ترجمه همزمان قابلیتی جدید برای نسخه اندرویدی مترجم گوگل (گوگل ترنسلیت) - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 4.53 ( 2 votes)

 

نظر بدهید