بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Road Romeo Street Fighter – یک بازی مبارزه ای جالب با تم دعواهای خیابانی

بازی Road Romeo Street Fighter – یک بازی مبارزه ای جالب با تم دعواهای خیابانی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های مبارزه ای از آن دسته بازی هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. دلیل آن هم هیجان بالای این دست از بازی هاست. هر چند در بین بازی های مبارزه ای دو بازی Tekken و Street Fighter بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده اند لیکن هستند بازی هایی که با حجم کمتر و تم های متفات نیز ارائه می شوند و مورد توجه قرار می گیرند. از جمله این بازی ها می توان به بازی هایی اشاره کرد که با تم دعواهای خیابانی ارائه می شوند و در آن مبارزان همه از قلدرها و اراذل و اوباش خیابانی هستند! بازی Road Romeo Street Fighter از آن دست بازی هاست. در زیر نگاهی کوتاه به این بازی خواهیم انداخت.

بازی اندرویدی Road romeo street fighter

گرافیک و پویانمایی

نقطه قوت بازی Road Romeo Street Fighter گرافیک آن است. هر چند بازی مثل بازی های مبارزه ای قدیمی در عرض صفحه انجام می شود (کاراکتر شما عرض صفحه را طی می کند) لیکن گرافیک بازی کاملا سه بعدی است و در طراحی مدل سه بعدی کاراکترهای آن نیز دقت کافی به عمل آمده است. شما می توانید جای زخم ها، تاتو و از این قبیل را روی بدن کاراکترهایتان ببینید همچنین چین و چروک ها و طرح های روی لباس آنها را. پویانمایی بازی نیز خوب است و هر چند تعداد حرکاتی که کاراکترهای بازی اتاتنجام می دهند بیش از پنج یا شش حرکت نیست ولی تمامی این حرکت ها کاملا نرم و بدون هیچ گونه افت فریم حتی در یک گوشی با سخت افزار معمولی انجام می شوند.

گرافیک و پویانمایی بازی Road romeo street fighter

به افکت های بصری در بازی نیز توجه کافی شده است. شما می توانید دود آتش و جرقه های آن که آرام در هوا حرکت می کنند را ببینید. زدن ضربه به دشمنان تان نیز با یک افکت بصری (چیزی شبیه به جرقه) همراه است. پرتاب شدن و بلند شدن دشمنان تان بعد از دریافت ضربه نیز کاملا طبیعی طراحی شده است. حتی برای ضربه آخری که به دشمن می زنید نیز افکت حرکت آهسته در نظر گرفته شده است.

موسیقی و افکت های صوتی

هر چند موسیقی که برای بازی در نظر گرفته شده کاملا با حال و هوای آن همخوانی دارد لیکن برای کل بازی یک موسیقی متن بیشتر در نظر گرفته نشده است. این موسیقی هم برای منوی بازی و هم برای متن بازی مورد استفاده قرار گرفته است. حداقل اگر برای متن بازی موسیقی جداگانه ای در نظر گرفته می شد می توانستیم امتیاز بهتری به موسیقی بازی بدهیم.

موسیقی و افکت های صوتی بازی Road romeo street fighter

افکت های صوتی بازی نیز در نوع خود خوب هستند. شما می توانید صدای مشت و لگد را به خوبی بشنوید و البته صدای شلیک تیر یا برخورد چوب بیسبال به سر دشمنان و همچنین شکستن جعبه ها و بشکه ها.

کنترل های بازی

نقطه ضعف این بازی؛ قبل از هر چیز باید بگوییم هر چند کاراکتر شما در عرض صفحه حرکت می کند اما امکان حرکت آن در طول نیز وجود دارد. برای این کار یک دسته مجازی در نظر گرفته شده است که در سمت چپ صفحه می توانید آن را ببینید. حرکت انگشت در عرض این دسته باعث حرکت کاراکترتان در عرض و حرکت انگشت در طول آن باعث حرکت کاراکترتان در طول صفحه خواهد شد (کاراکترتان دور و نزدیک خواهد شد). عملا برای چنین عملکردی نیازی به دسته مجازی نبود و می شد با همان لمس صفحه حرکت کاراکتر را تعریف کرد طوری که کاربر بتواند هر جایی از صفحه را برای حرکت کاراکتر لمس کند.

کنترل ها در بازی Road romeo street fighter

از طرفی دور و نزدیک شدن کاراکترتان یا همان حرکت او در طول عملا در گیم پلی بازی تاثیری ندارد چون اساسا بازی در عرض صفحه انجام می شود. حتی خود این موضوع در بعضی مواقع مشکل آفرین می شود. کاراکتر شما برای آنکه بتواند سلاحی را بردارد باید دقیقا خود را در طول صفحه به آن برساند. و اگر کمی بالاتر یا پایین تر از سلاح قرار بگیرد نمی تواند آن را بردارد. خوشبختانه این مشکل در مبارزه با دشمنان مشاهده نمی شود چرا که آنها به صورت خودکار خودشان را به شما خواهند رساند و نیازی نیست خود را با آنها تراز کنید!

کنترل ها در بازی Road romeo street fighter

متاسفانه محل قرارگیری دکمه های مشت و لگد و پریدن و دفاع کردن هر چند مثل بازی های مبارزه ای دیگر است لیکن اشکالاتی چند دارد. اول اینکه فاصله دکمه ها بی دلیل از هم زیاد که باعث می شود موقع بازی دست شما بخشی از صفحه بازی را بپوشاند و نتوانید ببینید زیر دست تان چه اتفاقی دارد می افتد! ثانیا دکمه های مشت و لگد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند در بالا و دکمه های پریدن و دفاع کردن که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند در پایین صفحه قرار گرفته اند که دقیقا باید برعکس می بود (معمولا دکمه هایی پرکاربردتر در پایین قرار می گیرند). ثالثا هیچ گزینه ای در صفحه تنظیمات برای دکمه های بازی در نظر گرفته نشده است تا کاربر حداقل خودش بتواند محل آنها را به دلخواه تغییر دهد.

و بالاخره اینکه می شد به جای اینکه یک دکمه جداگانه برای پریدن در نظر گرفت حرکت انگشت روی دسته مجازی به صورت مایل (چپ بالا یا راست بالا) را برای پریدن در نظر گرفت مثل خیلی از بازی های مبارزه ای دیگر.

گیم پلی بازی

در حد یک بازی تفننی مبارزه ای با حجم 60 مگابایت خوب است ولی تنوع چندانی ندارد. کاراکتر شما همانطور که گفته شد در عرض صفحه حرکت می کند و می تواند با ضربات مشت و لگد دشمنانش را از میان بردارد. همچنین امکان پریدن نیز وجود دارد و اگر همچنان که در هوا هستید دکمه مشت یا لگد را لمس کنید کاراکترتان در هوا ضربه ای خواهد زد. همچنین وقتی کاراکترهای دشمن نقش بر زمین شده اند نیز می توانید به آنها ضربه بزنید.

گیم پلی بازی Road romeo street fighter

گیم پلی بازی شباهت زیادی به بازی های مبارزه ای قدیمی دارد. چندین کاراکتر دشمن از یک یا دو طرف صفحه وارد می شوند و شما باید با ضربات مشت و لگد خدمت شان برسید! البته امکان استفاده از سلاح هایی همچون چاقو، چوب بیسبال و کولت را هم دارید (بعد از چند ضربه این سلاح ها از بین می روند). بازی وقتی مشکل می شود که از دو طرف به شما حمله شود. در این مواقع می توانید بپرید طوری که دشمنان تان همه در یک طرف قرار بگیرند و از بین بردن شان آسان تر باشد.

گیم پلی بازی Road romeo street fighter

در هر مرحله شما با چند موج از دشمنان روبرو می شوید (هر موج سه یا چهار نفر) و به همین راحتی مرحله به پایان می رسد. متاسفانه برای بازی مراحلی در نظر گرفته نشده که در آنها با یک دشمن بسیار قدرتمند (اصطلاحا Boss) روبرو شوید و گیم پلی بازی کمی متنوع تر و هیجان انگیزتر شود.

ساز و کارها

ساز و کار چندان پیچیده ای در این بازی وجود ندارد. بازی کلا دارای 30 مرحله است و 5 کاراکتر مختلف برای انتخاب که اولی رایگان است و بقیه را باید با پول یا با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی بخرید. با پیروز شدن در هر مرحله مقداری سکه بدست خواهید آورد که با آنها می توانید کاراکترهای بازی را بخرید.

ساز و کارها در بازی Road romeo street fighter

نقاط ضعف و قوت در یک نگاه

گرافیک، پویانمایی، موسیقی، افکت های صوتی و بصری و همچنین طراحی خوب محیط شهری در این بازی را می توان جزء نقاط قوت آن دانست. مخصوصا گرافیک بازی که در طراحی آن دقت زیادی شده است. از طرف دیگر متنوع نبودن گیم پلی بازی و عدم طراحی خوب کنترل های بازی را می توان جزء نقاط ضعف آن دانست. در یک نگاه می توان گفت سنگ بنای بازی خوب گذاشته شده اما جا برای پیشرفت زیاد دارد و محتاج یک بازنگری کامل و جامع است تا به یک بازی خیلی خوب تبدیل شود.

سخن آخر

بازی Road Romeo Street Fighter با وجود ضعف هایش هنوز هم یک بازی هیجان انگیز است بالاخص برای کسانی که بازی های مبارزه ای را تفننی انجام می دهند و به قول معروف حوصله غور کردن در بازی، ارتقا، سفارشی سازی و امثال هم را ندارند. آنهایی که فقط می خواهند بزنند و جلو بروند! اگر استرس های روزانه شما با نقاشی کردن یا حل پازل دور نمی شوند شاید چند ضربه مشت و لگد به قلدرهای خیابانی مشکل تان را حل کند!

دانلود بازی اندرویدی Road Romeo Street Fighter از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های مبارزه ای از آن دسته بازی هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. دلیل آن هم هیجان بالای این دست از بازی هاست. هر چند در بین بازی های مبارزه ای دو بازی Tekken و Street Fighter بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده اند لیکن هستند بازی هایی که با حجم کمتر و تم های متفات نیز ارائه می شوند و مورد توجه قرار می گیرند. از جمله این بازی ها می توان به بازی هایی اشاره کرد که با تم دعواهای خیابانی ارائه می شوند و در آن مبارزان همه از قلدرها و اراذل و اوباش خیابانی…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی Road Romeo Street Fighter – یک بازی مبارزه ای جالب با تم دعواهای خیابانی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید