اخبار اخبار فن آوری

کاهش 60 درصدی سودآوری شرکت سامسونگ در مقایسه با سال گذشته

کاهش 60 درصدی سودآوری شرکت سامسونگ در مقایسه با سال گذشته
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com و androidheadlines.com: با توجه به آخرین گزارشات شرکت سامسونگ سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی کاهشی 60 درصدی را نسبت به همین زمان در سال گذشته تجربه کرده است. از طرفی به دلیل افت قیمت تراشه و کاهش قیمت آن در بازار درآمد کل این شرکت در مقایسه با سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است. سامسونگ یک هفته قبل از این هم اعلام کرده بود که درآمدزایی این شرکت در سال جاری حتی از حد انتظار بازار هم کمتر خواهد بود.

با توجه به گزارش سامسونگ فروش کل این شرکت در سه ماهه اول سال میلادی 45.7 میلیارد دلار و سود عملیاتی آن 5.5 میلیارد دلار بوده است. البته این آمار آمار دقیقی نیست چرا که سامسونگ اطلاعات مربوط به هر سه ماهه را در آغاز سه ماهه بعد منتشر می کند و یک ماه بعد آمار بسیار دقیق تری از آن ارائه می دهد.

گوشی های سامسونگ گالاکسی s10

طبق ادعای شرکت سامسونگ فروش گوشی های گالاکسی S10 در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی می بایست باعث افزایش درآمدهای این شرکت می شده هر چند این گوشی ها تنها در چند هفته آخر سه ماهه مذکور عرضه شده اند لیکن بر خلاف ادعای شرکت میزان سود آن 28 درصد کاهش داشته است. مدیران سامسونگ انتظار دارند فروش گوشی های هوشمند در کل در سال 2019 تغییر چندانی نکرده و فراز و نشیب آنچنانی را تجربه نکند. این البته به معنی کاهش فروش نمایشگرهای OLED و گوشی های گالاکسی این شرکت نیز خواهد بود. همچنین به نظر نمی رسد میزان تقاضا برای حافظه رم که بسیار سودآور هم هست تا نیمه دوم سال جاری افزایشی داشته باشد.

حافظه رم ساخت سامسونگ

با تمام اینها و با وجود اینکه آینده روشنی برای سرمایه گذاران شرکت سامسونگ متصور نیست سهام این شرکت تنها 0.26 درصد کاهش ارزش داشته است. انتظار می رفت انتشار گزارش مربوط به کاهش 60 درصدی سود این شرکت در سه ماهه اول سال جاری باعث واکنش عجولانه سرمایه گذاران آن شود اما در حقیقت و آن طور که ارقام حکایت می کنند این طور نبوده است. سامسونگ از طرفی تامین کننده قطعات سخت افزاری برای شرکت اپل نیز هست و هر گونه کاهش درآمدی برای آن شرکت اپل را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کاهش 0.26 درصدی ارزش سهام سامسونگ

اکنون باید نشست و دید که آیا سامسونگ می تواند افت قابل توجه اش را در سال 2018 جبران کرده و مثل قبل با قدرت به راه خود ادامه دهد یا اینکه میدان را برای رقبایی همچون هوآوی خالی خواهد کرد که از همین الان داعیه تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند در دنیا را دارند؟

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com و androidheadlines.com: با توجه به آخرین گزارشات شرکت سامسونگ سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی کاهشی 60 درصدی را نسبت به همین زمان در سال گذشته تجربه کرده است. از طرفی به دلیل افت قیمت تراشه و کاهش قیمت آن در بازار درآمد کل این شرکت در مقایسه با سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است. سامسونگ یک هفته قبل از این هم اعلام کرده بود که درآمدزایی این شرکت در سال جاری حتی از حد انتظار بازار هم کمتر خواهد بود. با توجه به گزارش…

به این مطلب امتیاز دهید

کاهش 60 درصدی سودآوری شرکت سامسونگ در مقایسه با سال گذشته - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید