بررسی بازی نقد و بررسی

بیش از صد میلیون دانلود برای بازی Sand Balls تنها در عرض چند ماه

بیش از صد میلیون دانلود برای بازی Sand Balls تنها در عرض چند ماه
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید کمتر بازی فکری را بتوانید در گوگل پلی پیدا کنید که در عرض چند ماه بیش از صد میلیون بار دانلود شده باشد. البته هستند بازی های فکری که به این موفقیت دست پیدا کرده اند (مثل بازی Love Balls) اما تعدادشان زیاد نیست یا در زمان کوتاهی به این موفقیت نمی توانند برسند. چنین موفقیتی بیشتر نصیب بازی هایی می شود که در ژانرهای هیجان انگیزتر مثل حادثه ای، نقش محور یا استراتژی باشند. بنابراین برای اینکه یک بازی تفننی یا فکری بتواند به چنین موفقیتی در مدت کوتاهی دست پیدا کند باید از یک طرف گیم پلی متفاوتی داشته باشد و از طرف دیگر این گیم پلی به قدری جذاب باشد که بتواند کاربران زیادی را به خود جذب کند.

بازی که در زیر به معرفی آن خواهیم پرداخت تقریبا هر دوی این مشخصه ها را دارد. و اکنون نگاهی به بازی Sand Balls!

گرافیک و افکت های بصری

از لحاظ گرافیک چون این بازی در محدوده بازی های فکری تفننی قرار می گیرد انتظار زیادی از آن نمی رود. گرافیک این بازی گرافیکی دو بعدی است و با وجود سادگی در طراحی آن به اندازه کافی دقت شده است. مثلا توپ های متفاوتی که شما قفل شان را در طول بازی باز می کنید در کوچکترین جزئیات نیز با هم تفاوت دارند. همچنین بیشتر سعی شده از رنگ های روشن و شاد به خصوص برای توپ ها استفاده شود. لحاظ شدن افکت های بصری نیز در بازی در خور توجه است. مثلا وقتی توپ های شما به بمب ها می رسند بمب ها آرام آرام رنگ شان قرمز می شود و وقتی کامل رنگ شان قرمز شد منفجر می شوند.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

موسیقی و افکت های صوتی

اساسا موسیقی برای بازی در نظر گرفته نشده است نه برای متن بازی نه برای صفحات دیگر آن که البته اگر می شد بهتر بود. یک موسیقی آرامش بخش می تواند محیط بازی را جذابتر کند. اما از لحاظ صداها و افکت های صوتی خوب عمل شده است. تقریبا هر برخوردی در این بازی صدای خاص خود را دارد. صدای برخورد توپ ها به هم، صدای انفجار بمب، صدای حرکت ماشین، صدای میله ها و صدای باز کردن راه برای توپ ها که شبیه صدای حرکت انگشت روی شن است از جمله صداهایی هستند که برای بازی در نظر گرفته شده اند.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

گیم پلی

در یک کلام نقطه قوت این بازی؛ اگر عاشق بازی های تفننی با محیطی ساده هستید که کمی هم مایه فکری دارند این بازی می تواند نظر شما را به خود جلب کند. کاری که شما باید در هر مرحله انجام دهید بسیار ساده است: باز کردن راه توپ های رنگی در محیطی شنی و رساندن آنها به وانتی که در پایین صفحه است! شما می توانید تنها با کشیدن انگشت روی صفحه نمایشگر راه توپ ها را باز کنید. اما اینکه این راه چطور باز خواهد شد اهمیت دارد و می تواند در امتیاز نهایی و تعداد ستاره هایی که می گیرید تاثیر بگذارد.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

در طول مسیرتان البته میله ها، بمب ها، سوراخ ها، پنکه ها و آیتم های دیگری وجود دارند که همه آنها مانع به حساب نمی آیند ولی می توانند بر روند بازی تاثیر بگذارند. مثلا میله ها بعضی مواقع جلوی حرکت توپ ها را می گیرند و شما را مجبور می کنند که راه دیگری باز کنید (البته میله هایی که نمی شکنند). بمب ها فقط توپ های شما را به اطراف پرتاب میکنند ولی پنکه ها توپ های شما را می خورند. مراقب باشید توپ هایتان به سمت آنها حرکت نکنند. موانع نوک تیز هم هستند که اگر توپ هایتان به آنها برخورد کنند می ترکند.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

در برخی مراحل کلید هم هست که می توانید با رساندن توپ هایتان به آن، آن را بردارید. وقتی تعداد کلیدهایتان به سه برسد می توانید قفل سه صندوقچه الماس را به انتخاب خودتان باز کنید و تعداد الماس هایتان را افزایش دهید.

ساز و کارها

شما به ازای عبور از هر مرحله مقداری الماس جایزه می گیرید که با استفاده از آن می توانید قفل توپ های جدیدی را باز کنید. بازی دارای مراحل غیر توپی هم هست! این مراحل بیشتر برای افزایش تعداد الماس هاست. شما در این بازی به جای توپ ها یک خوک اسباب بازی را باید به همان طریق (باز کردن راه) هدایت کنید و تا آنجا که می توانید الماس های سر راهتان را بردارید. در نهایت خوک اسباب بازی شما به یک مانع نوک تیز برخورد کرده و خودش هم تبدیل به الماس های کوچک شده و با الماس هایی که از سر راه برداشته اید در وانتی که در پایین صفحه است ریخته می شود.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

شهر بسازید!

شما می توانید با الماس هایی که در بازی بدست می آورید شهر هم بسازید! اگر دکمه "شهر شنی" (Sand City) را لمس کنید وارد یک شهر کوچک ساحلی خواهید شد که البته هیچ بنایی در آن نیست. شما باید بناهای تفریحی این ساحل کوچک را به انتخاب خودتان بسازید. بناها را می توانید با الماس هایی که در بازی بدست آورده اید بخرید. این بخش از بازی در واقع بیشتر حالت تفننی دارد و می توانید به چشم یک بازی شهرسازی کوچک در کنار بازی اصلی به آن نگاه کنید.

نمایی از بازی اندرویدی Sand balls

سخن آخر

اگر عاشق بازی های تفننی فکری هستید که محیطی ساده و در عین حال سرگرم کننده و آرامش بخش دارند این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم.
 

دانلود بازی اندرویدی Sand Balls از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

شاید کمتر بازی فکری را بتوانید در گوگل پلی پیدا کنید که در عرض چند ماه بیش از صد میلیون بار دانلود شده باشد. البته هستند بازی های فکری که به این موفقیت دست پیدا کرده اند (مثل بازی Love Balls) اما تعدادشان زیاد نیست یا در زمان کوتاهی به این موفقیت نمی توانند برسند. چنین موفقیتی بیشتر نصیب بازی هایی می شود که در ژانرهای هیجان انگیزتر مثل حادثه ای، نقش محور یا استراتژی باشند. بنابراین برای اینکه یک بازی تفننی یا فکری بتواند به چنین موفقیتی در مدت کوتاهی دست پیدا کند باید از یک طرف گیم پلی…

به این مطلب امتیاز دهید

بیش از صد میلیون دانلود برای بازی Sand Balls تنها در عرض چند ماه

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید