اخبار اخبار فن آوری

کاهش درآمدزایی سوپرسل با قدیمی شدن بازی های این شرکت

کاهش درآمدزایی سوپرسل با قدیمی شدن بازی های این شرکت
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بنا به گزارش شرکت سوپرسل این شرکت در سال 2018 به واسطه کاهش درآمدزایی اش از بازی های قدیمی خود (کلش آو کلنز و کلش رویال) در جمع کاهشی 26 درصدی را در سودآوری کل خود تجربه کرده است. سوپرسل که یک شرکت بازی ساز فنلاندی است در سال 2010 تاسیس شد و اکنون اکثر سهام آن به شرکت چینی Tencent Holdings تعلق دارد. ارزش این شرکت از سال 2010 تا 2016 یعنی تنها در عرض شش سال به حدود 10 میلیارد دلار رسید. موفقیتی که آن را مدیون بازی های قدیمی اش به خصوص برترین بازی اش یعنی کلش رویال است.

شرکت سوپرسل

درآمد شرکت سوپرسل از 729 میلیون دلار در سال 2017 به 605 میلیون دلار در سال 2018 رسید و این شرکت کاهشی 24 درصدی را در سودآوری کل خود تجربه کرده است که به روایت اعداد و ارقام از 1.8 میلیارد دلار در سال 2017 به 1.37 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است. اکثر سود این شرکت در سال 2018 از محل چهار بازی کلش آو کلنز، کلش رویال، بوم بیچ و هی دی بوده است. جالب است بدانید هر کدام از این بازی ها از زمان انتشار خود تا کنون به تنهایی بیش از 1 میلیارد دلار برای سوپرسل سودآوری داشته اند.

ایلکا پانانن مدیر ارشد اجرایی شرکت سوپرسل

شرکت سوپرسل آمار و ارقام دقیقی از فروش بازی های معروفش منتشر نکرده اما بنا به گفته ایلکا پانانن (Ilkka Paananen) مدیر ارشد اجرایی این شرکت دو بازی کلش آو کلنز و کلش رویال بیشترین کاهش را در درآمدزایی خود تجربه کرده اند. بنا به گفته آقای پانن سوپرسل امید زیادی به پنجمین بازی معروفش (برال استارز) که در اواسط دسامبر سال 2018 منتشر شد داشته است.

بازی برال استارز

البته ناگفته نماند که این بازی در بیش از 50 کشور دنیا از جمله کره و ژاپن به صدر جدول برترین بازی ها رسیده است. چیزی که برای یک بازی ساخت یک شرکت غربی حداقل از دید آقای پانن موفقیت محسوب می شود چون به اعتقاد وی بازار کشورهای آسیایی برای بازی های غربی معمولا بازاری دست نیافتنی است.

با توجه به گزارش شرکت App Annie سوپرسل در سال گذشته با توجه به میزان درآمدزایی که از محل فروش بازی هایش در اپ استور اپل و گوگل پلی داشته در جایگاه هفتمین شرکت برتر بازی ساز موبایل در دنیا قرار می گیرد. این در حالی است که این شرکت جایگاه دوم را در سال 2016 داشته است. بنا به همین گزارش بازی کلش رویال از لحاظ پراکندگی بازیکنانش در سطح جهان بعد از سه بازی Anipop، Honor of Kings و Candy Crush Saga در رده چهارم قرار می گیرد.

فروش سهام شرکت سوپرسل به شرکت چینی Tencent holdings

سوپرسل که همچنان از لحاظ عملیاتی مستقل است و دفتر اصلی اش را در هلسینکی فنلاند حفظ کرده برای اولین بار سهامش را در سال 2013 به یک بانک ژاپنی به نام Softbank فروخت. بعد از آن شرکت چینی Tencent Holdings سهام این شرکت را به ارزش 8.6 میلیارد دلار از بانک مذکور خریداری کرد و اکنون 88 درصد سهام سوپرسل متعلق به این شرکت چینی است.

منبع: gadgets.ndtv.com

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بنا به گزارش شرکت سوپرسل این شرکت در سال 2018 به واسطه کاهش درآمدزایی اش از بازی های قدیمی خود (کلش آو کلنز و کلش رویال) در جمع کاهشی 26 درصدی را در سودآوری کل خود تجربه کرده است. سوپرسل که یک شرکت بازی ساز فنلاندی است در سال 2010 تاسیس شد و اکنون اکثر سهام آن به شرکت چینی Tencent Holdings تعلق دارد. ارزش این شرکت از سال 2010 تا 2016 یعنی تنها در عرض شش سال به حدود 10 میلیارد دلار رسید. موفقیتی که آن را مدیون بازی های قدیمی اش به خصوص برترین بازی اش یعنی کلش…

به این مطلب امتیاز دهید

کاهش درآمدزایی سوپرسل با قدیمی شدن بازی های این شرکت - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید