اخبار اخبار فن آوری

مرگ یک نوجوان 16 ساله بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

نوجوانی 16 ساله در هند بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی دچار حمله قلبی شد و در گذشت. این نوجوان که نامش فرقان کورشی (Furqan Qureshi) است سه شنبه هفته گذشته برای شرکت در یک مراسم عروسی به همراه خانواده اش به شهر نیماچ (Neemach) آمده بود اما بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی دچار حمله قلبی شد و قبل از آنکه بتواند در مراسم شرکت کند در گذشت. به گفته پلیس هند مرگ این نوجوان توسط خانواده اش به پلیس اطلاع داده نشده و به همین جهت هم پلیس هنوز تحقیقات کاملی را در این زمینه آغاز نکرده است.

مرگ یک نوجوان 16 ساله بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی

آنچه که فعلا مشخص است آن است که وی بر اثر حمله قلبی در گذشته است. پدر این نوجوان هارون رشید کورشی در مورد او می گوید: "قبل از آنکه فرقان دچار حمله قلبی شود فریاد "منفجرش کن! منفجرش کن" را از او شنیدیم! او بسیار نوجوان فعالی بود و آنقدر به بازی پابجی علاقمند شده بود که ساعت های طولانی را به آن اختصاص می داد. بازی او از بعد از ظهر یکشنبه شروع می شد و تا نیمه شب ادامه داشت. بعد از آن چند ساعتی می خوابید و بعد از صرف صبحانه مجددا بازی را شروع می کرد. هر بار بازی کردن او 6 ساعت به طول می انجامید."

دکتر آشوک جاین متخصص بیماری های قلب و عروق
دکتر آشوک جاین متخصص بیماری های قلب و عروق

فرقان بعد از حمله قلبی فورا به بیمارستان منتقل شد اما کاری از دست پزشکان نیز بر نیامد. دکتر او آشوک جاین (Ashok Jain) در این مورد می گوید: "من او را معاینه کردم. هیچ علائم حیاتی در او دیده نمی شد. ضربان قلبش به کلی متوقف شده بود. من تمام تلاشم را کردم اما او قبل از رسیدن به بیمارستان مرده بود." نظر ویپول گارگ (Vipul Garg) متخصص قلب و یکی از همکاران آقای جاین در مورد بازی های موبایلی نظیر پابجی آن است که این بازی ها به شدت بچه ها را از لحاظ احساسی و هیجانی درگیر می کنند طوری که قلب بچه ها کشش آن را نداشته و دچار ایست می شود. آقای گارگ معتقد است بچه ها باید از انجام بازی های اینچنینی منع شوند.

ممنوعیت بازی پابجی در برخی از ایالت های هند

بازی پابجی تا به حال بارها به دلیل تاثیر منفی اش بر رفتار، روابط اجتماعی، ادبیات کلامی بچه ها و همچنین ساعاتی که بچه ها به درس خواندن اختصاص می دهند مورد شماتت قرار گرفته است. این بازی در حال حاضر در چهار کشور دنیا (هند، چین، عراق و نپال) به دلیل ترویج خشونت بین نوجوانان ممنوع شده است. اما خبر خوب اینکه به تازگی گزینه جدیدی به آن اضافه شده که هدفش ترغیب کاربران به اختصاص زمان کمتر به بازی و همچنین کنترل رفتارهای آنها در بازی است.

منبع: gadgets.ndtv.com

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

نوجوانی 16 ساله در هند بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی دچار حمله قلبی شد و در گذشت. این نوجوان که نامش فرقان کورشی (Furqan Qureshi) است سه شنبه هفته گذشته برای شرکت در یک مراسم عروسی به همراه خانواده اش به شهر نیماچ (Neemach) آمده بود اما بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی دچار حمله قلبی شد و قبل از آنکه بتواند در مراسم شرکت کند در گذشت. به گفته پلیس هند مرگ این نوجوان توسط خانواده اش به پلیس اطلاع داده نشده و به همین جهت هم پلیس هنوز تحقیقات کاملی را در این…

به این مطلب امتیاز دهید

مرگ یک نوجوان 16 ساله بعد از 6 ساعت بازی مداوم در پابجی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 3.58 ( 2 votes)

نظر بدهید