اخبار فن آوری اینفوگرافی

آپدیت جدید تلگرام – نسخه 4.2

آپدیت جدید تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

تلگرام با وجود عمر نسبتا کوتاه تری که نسبت به سایر پیام رسان های معتبر جهان دارد، جایگاه خوبی برای خود میان پیام رسان های معتبر دنیا پیدا کرده است و با بروزرسانی های سریع و کاربردی خود فضای رقابتی سختی برای رقیبان خود ایجاد کرده است. مسئولان این پیام رسان در تلاش اند تا جایگاهی فراتر از حال حاضر در میان کشورهای جهان بدست بیاورند. این جایگاه تا امروز بیشتر بر پایه ارائه امکانات جدید و خاص بوده است. 

مدت زیادی از آخرین بروزرسانی و اضافه شدن ویژگی های جدید نمی گذرد که همزمان با شروع مرداد ماه، جدیدترین بروزرسانی این اپلیکیشن تحت نسخه 4.2 منتشر شد که همانند بقیه آپدیت ها، قابلیت های جالبی را به این برنامه اضافه کرده است.

اضافه کردن بیوگرافی به پروفایل

ویژگی که از روزها پیش وجودش در آپدیت های آتی تلگرام تایید شده بود و اکنون شاهد حضورش هستیم. حالا می توانید به بخش Settings یا همان تنظیمات رفته و نکاتی که دوست دارید را در ارتباط با خودتان اضافه کنید تا بقیه کاربرها بیشتر با شما آشنا شوند. در واقع این امکان به شما داده شده است که چند خط در صفحه پروفایل خود بنویسید.

قراردادن بیو در تلگرام

حذف خودکار عکس و ویدیو

دومین قابلیت جالب آپدیت 4.2 هم به حذف خودکار عکس یا ویدیوها (Self-Destruct) اختصاص دارد. مطمئنا برای شما پیش آمده که بخواهید بعد از یک مدت تصویر یا فیلمی که فرستاده اید به صورت خود به خود حذف شود تا فرد مقابل دیگر توانایی دیدنش را نداشته باشد. تلگرام در آخرین بروز رسانی خود این امکان را برای شما فراهم کرده است.

آپدیت جدید تلگرام

اکنون قابلیت اضافه کردن یک شمارش معکوس برای فایل های ویدیو و عکس را دارید. بعد از اتمام این زمان، پستی که گذاشته اید پاک خواهد شد. نکته جالب اینجاست که اگر کاربری از عکس یا ویدیو زمان دار اسکرین شات بگیرد، تلگرام همانند بخش Secret Chat به شما خبر می دهد.

افزایش سرعت دانلود تلگرام

جدا از قابلیت «حذف خودکار عکس ها» و «نوشتن بیوگرافی» جدیدترین آپدیت تلگرام یک ویژگی مهم دیگر هم دارد: سرعت دانلود بالا رفته و امنیت افزایش یافته است. با بروزرسانی 4.2 شاهد پشتیبانی این پیام رسان از CDN هستیم. این سیستم می تواند محتوا را با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ ترین سرور به او ارائه دهد.

بنابراین به کمک آن سرعت دانلود محتویات به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت. البته چون CDN تنها برای محتویاتی با ترافیک بالا فعال است، پس فقط گروه هایی که بالای 100 هزار عضو دارند از این سیستم پشتیبانی می کنند. ساده تر بگوییم، CDN برای محتویات خصوصی شما فعال نخواهد بود.

آپدیت تلگرام

تغییر اندازه استیکرهای تلگرام

یکی دیگر از قابلیت های نسخه جدید این پیام رسان این است که می توانید بخش نمایش استیکرها را بزرگ تر کنید.

ویرایش تصویر در تلگرام

ویژگی جدید این پیام رسان در نسخه جدید قابلیت بیشتر برای ویرایش تصویر است. امکانات بیشتر برای ویرایش تصویر به صورت تخصصی تر در کنار سادگی به شما این امکان را می دهد که به راحتی تصویر مورد نظر خود را بدون داشتن برنامه های ویرایش تصویر در خود تلگرام ویرایش کنید و با انتخاب گزینه حذف خودکار Self-Destruct Timer زمان مورد نظر برای حذف خودکار عکس را انتخاب کنید.

همچنین گفته شده که با اضافه سازی این ویژگی نباید نگرانی بابت لو رفتن اطلاعات یا تغییر آن ها داشته باشید.

با این بروزرسانی تلگرام دوباره خودش را به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن ها ثابت کرد و حالا باید ببینیم در آینده چه تغییراتی در انتظار این برنامه خواهد بود.

 

با ایران اپس تلگرام را در لحظه انتشار جهانی دریافت کنید.

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

دانلود آخرین آپدیت تلگرام از ایران اپس

 

 

 

تلگرام با وجود عمر نسبتا کوتاه تری که نسبت به سایر پیام رسان های معتبر جهان دارد، جایگاه خوبی برای خود میان پیام رسان های معتبر دنیا پیدا کرده است و با بروزرسانی های سریع و کاربردی خود فضای رقابتی سختی برای رقیبان خود ایجاد کرده است. مسئولان این پیام رسان در تلاش اند تا جایگاهی فراتر از حال حاضر در میان کشورهای جهان بدست بیاورند. این جایگاه تا امروز بیشتر بر پایه ارائه امکانات جدید و خاص بوده است.  مدت زیادی از آخرین بروزرسانی و اضافه شدن ویژگی های جدید نمی گذرد که همزمان با شروع مرداد ماه، جدیدترین…

آپدیت جدید تلگرام

نسخه جدید تلگرام 4.2

User Rating: 3.84 ( 11 votes)

2 نظر

نظر بدهید