بررسی بازی نقد و بررسی

بازی Toilet Dash – بازی بامزه ای با سوژه ای بامزه تر!

بازی Toilet Dash – بازی بامزه ای با سوژه ای بامزه تر!
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های جدی با گرافیک سه بعدی فوق العاده جای خود را دارند و بازی های بامزه و تفننی با گرافیک کارتونی جای خود. در بین بازی های بامزه هم شاید انتخاب موضوع و تم بازی از اهمیت زیادی برخوردار باشد. اینکه چه چیزی را شما به عنوان سوژه انتخاب می کنید بسیار مهم است. در این میان هستند بازی هایی که سوژه خود را مثلا مردم آزاری یا رفتن به دستشویی آن هم در مواقع اضطراری انتخاب کرده اند! سوژه هایی که اغلب هم مورد توجه کاربران واقع می شود چون همه ما حداقل یک بار هم که شده با شرایط اضطراری برای دستشویی رفتن مواجه شده ایم! در زیر نگاهی به یکی از این بازی ها (بازی Toilet Dash) خواهیم انداخت.

داستان بازی

ویروسی خطرناک به نام "نمی توانم خودم را نگه دارم!" در تمام دنیا منتشر شده است! جان کارمند معمولی یک شرکت داروسازی به نام شرکت خنگ هاست! او دارویی ساخته که با کمک آن می شود این ویروس را از بین برد. او باید این دارو را به دست کسانی برساند که در دستشویی هستند! برای همین هم باید از پشت میزش بلند شود و با تمام سرعت به سمت دستشویی بدود. اما شاید خود او هم به این ویروس مبتلا شده باشد!

گیم پلی

ساده تر از آن چیزی که فکرش را بکنید! کاراکتر شما از پشت میزش بلند می شود و به سرعت به سمت دستشویی می دود! در همان زمان اگر دقت کنید یک دایره با محیط سیاه رنگ در سمت چپ صفحه قرار می گیرد. بخشی از این دایره یا بهتر است بگوییم قطاعی از آن به رنگ سبز است. نشانگری از بالای دایره شروع به حرکت می کند و وقتی به قطاع سبز رنگ رسید شما باید یک بار با انگشت صفحه نمایشگر را لمس کنید. با این کار کاراکترتان سریعتر می دود و مسافت بیشتری را طی می کند.

گیم پلی بازی Toilet dash

البته اگر این کار را نکنید یا به موقع آن را انجام ندهید هم مهم نیست. باز هم کاراکترتان می دود اما سرعت نمی گیرد و مسافت کمتری را طی می کند. لیکن مواظب باشید! اگر اصلا صفحه نمایشگر را لمس نکنید قرص ها از دست جان می افتند و بازی را می بازید! اگر دقت کنید در بالای صفحه گوشه سمت راست چند علامت صاعقه قرار گرفته اند. هر بار که دایره با محیط سیاه ظاهر می شود یکی از این صاعقه ها کم می شود و وقتی تمام صاعقه ها تمام شدند کاراکتر شما به دستشویی می رسد و در یک حرکت ناجوانمردانه تمام کسانی که در صف هستند را پس می زند و وارد دستشویی می شود!

گیم پلی بازی Toilet dash

بعد از رفتن به دستشویی او یک هدیه به شما می دهد! این هدیه شامل مقداری سکه طلا می شود که بسته به مسافتی که دویده اید می تواند متفاوت باشد. هر چه بیشتر بدوید سکه های بیشتری هم دریافت می کنید. همچنین می توانید با دیدن یک ویدیوی تبلیغاتی به تعداد سکه های دریافتی خود اضافه کنید.

ساز و کارها

همه چیز در این بازی مرتبط است و می توان گفت بر پایه سکه هایی است که شما دریافت می کنید. شما با خوردن پنیر می توانید به تعداد قرص هایی که جان به دستشویی می رساند اضافه کنید. زمانی که تعداد قرص هایی که به دستشویی رسانده اید به حد نصابی رسید (مثلا 100 قرص در ابتدای بازی) جان یک سطح بالاتر می رود و مثلا مقامش از یک کارمند معمولی به یک کارمند ارشد تبدیل می شود. او باید آنقدر سطحش را بالا ببرد تا بالاخره رئیس شرکت خنگ ها شود!

ساز و کارها در بازی Toilet dash

برای خوردن هر تکه پنیر باید مقداری سکه پرداخت کنید و هر پنیری که می خورید برای خرید پنیر بعدی باید سکه های بیشتری بدهید. شما می توانید مقدار مسافتی که جان در هر بار بلند شدن از پشت میزش طی می کند را با افزایش تعداد صاعقه ها افزایش دهید. تعداد صاعقه ها حداکثر می تواند 9 صاعقه باشد. ولی برای خرید آنها باید سکه های زیادی پرداخت کنید. وقتی تعداد صاعقه ها بیشتر باشد جان مسافت بیشتری را طی می کند و متعاقب آن سکه های بیشتری هم دریافت می کند. البته یک ضریب هم در تعداد سکه هایی که شما دریافت می کنید موثر است و آن هم ضریب وسایل اتاق جان است.

شما بعد از هر عبور از هر چند مرحله می توانید قفل یکی از وسایل اتاق جان مثل چراغ مطالعه، گلدان، لیوان تزئینی و از این قبیل را باز کنید. با اضافه کردن این وسایل به اتاق جان ضریب افزایش تعداد سکه ها بیشتر می شود. مثلا اگر این ضریب 7% باشد به این معنی است که شما در انتهای بازی 7% سکه بیشتر دریافت می کنید. بنابراین علاوه بر مسافت پیموده شده این ضریب هم می تواند در تعداد سکه هایی که در پایان می گیرید موثر باشد.

محیط های بازی

جان باید به تمام دنیا سفر کند! وقتی تعداد قرص هایی که او باید برساند به حد نصابی رسید علاوه بر بالا رفتن سطحش از یک شهر به شهر دیگر می رود. بعد از اینکه سه شهر را پشت سر گذاشت می تواند به یک کشور جدید سفر کند. برای تمام این سفرها البته باید مقداری سکه پرداخت کند. تفاوت شهرها هم در عمل به تغییر پشت زمینه ای است که جان در آن می دود. مثلا وقتی در آمریکا هستید بیشتر این پشت زمینه شامل آسمانخراش ها می شود و وقتی در هند هستید بیشتر رنگ و بوی سنتی به خود می گیرد.

محیط های بازی Toilet dash

سفارشی سازی

با رفتن از یک شهر به شهر دیگر لباس جان به کلی تغییر می کند. شما کافی است فقط یک ویدیوی تبلیغاتی ببینید تا قفل این لباس باز شود. همچنین در طول بازی می توانید قفل ظاهرهای مختلف را برای سر جان نیز باز کنید. او می تواند موهای قرمز داشته باشد، عینک آفتابی بزند، موهایش را به سبک پانکی بزند و خیلی موارد دیگر. کافی است فقط قفل شان را باز کرده و از آنها استفاده کنید. البته تغییر در ظاهر جان تغییری در سکه هایی که او در پایان بازی دریافت می کند ندارد.

سفارشی سازی در بازی Toilet dash

گرافیک و افکت های بصری

برای یک بازی بامزه کافی است! گرافیک بازی گرافیکی دو بعدی در سبک کارتونی است و افکت های بصری آن هم در نوع خود جالب هستند. اداهایی که جان از خودش در می آورد و همچنین آدم هایی که سر راهش پس می زند همه و همه بسیار جالب و بامزه طراحی شده اند.

گرافیک و افکت های بصری بازی Toilet dash

موسیقی و افکت های صوتی

بازی کلا دارای یک موسیقی بامزه است که هم برای منوی آن و هم متن بازی است. افکت های صوتی بازی هم درست مثل کارتون های تام و جری و مشابه آن طراحی شده و شما را به خنده خواهد انداخت!

سخن آخر

اگر عاشق بازی های تفننی با تم های غیر طبیعی مثل دستشویی رفتن هستند این بازی می تواند برایتان جالب باشد. بازی هر چند تفننی است ولی شکلی داستانی دارد و شما عملا در حال انجام یک ماموریت هستید!

دانلود بازی اندرویدی Toilet Dash از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های جدی با گرافیک سه بعدی فوق العاده جای خود را دارند و بازی های بامزه و تفننی با گرافیک کارتونی جای خود. در بین بازی های بامزه هم شاید انتخاب موضوع و تم بازی از اهمیت زیادی برخوردار باشد. اینکه چه چیزی را شما به عنوان سوژه انتخاب می کنید بسیار مهم است. در این میان هستند بازی هایی که سوژه خود را مثلا مردم آزاری یا رفتن به دستشویی آن هم در مواقع اضطراری انتخاب کرده اند! سوژه هایی که اغلب هم مورد توجه کاربران واقع می شود چون همه ما حداقل یک بار هم که شده…

به این مطلب امتیاز دهید

بازی Toilet Dash – بازی بامزه ای با سوژه ای بامزه تر! - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 2.78 ( 2 votes)

نظر بدهید