اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

نسخه جدید تلگرام و امکان پیام تصویری

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

در نسخه ماقبل آخر تلگرام (نسخه 3.18) شاهد اضافه شدن قابلیت ارسال پیام صوتی و تماس تلفنی به این پیام رسان محبوب بودیم و اکنون جدیدترین نسخه تلگرام (نسخه 4.0) با امکان ارسال پیام تصویری و چندین امکان جدید دیگر برای دانلود از ایران اپس در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. تلگرام آرام آرام تبدیل به یک پیام رسان همه کاره می شود و اگر تاکنون از پیام رسان های دیگری همچون پیام رسان واتساپ برای تماس تلفنی یا تصویری استفاده می کردید اکنون دیگر این نیازهایتان را نیز می توانید با تلگرام برآورده کنید. در زیر نگاه کوتاهی به امکانات جدید اضافه شده به نسخه 4.0 تلگرام از جمله امکان ارسال پیام تصویری خواهیم انداخت.

ارسال پیام تصویری در تلگرام

ضبط و ارسال پیام تصویری در تلگرام هیچ تفاوتی با ارسال پیام صوتی ندارد. به عبارتی با همان آیکنی که پیام صوتی ارسال می کنید می توانید پیام تصویری نیز ارسال کنید. اگر تا به حال پیام صوتی ارسال کرده باشید حتما می دانید که برای این کار یک آیکن میکروفون در پایین صفحه تعبیه شده است. شما با همین آیکن می توانید پیام تصویری نیز ارسال کنید. کافی است فقط آیکن را لمس کرده تا شکل آن از میکروفون به دوربین تغییر پیدا کند. حال می توانید انگشت خود را روی آیکن دوربین بگذارید تا ضبط ویدیو آغاز شود. مادامی که انگشت تان روی آیکن دوربین است (حداکثر یک دقیقه) ضبط ادامه پیدا می کند و به محض آنکه انگشت تان را از روی آیکن بردارید ضبط ویدیو تمام شده و ویدیو به صورت خودکار برای فرد مورد نظر ارسال می شود. اگر می خواهید از حالت هندزفری این قابلیت استفاده کنید میتوانید انگشت تان را از روی آیکن دوربین به سمت بالای صفحه بکشید. بدین ترتیب دیگر لازم نیست برای ادامه ضبط ویدیو انگشت تان را روی آیکن دوربین نگه دارید.

نمایی از پیام های تصویری در تلگرام

اگر هنگام ضبط پیام تصویری از فرستادن آن منصرف شدید می توانید انگشت تان را بدون این که آن را از روی صفحه بردارید از سمت راست به چپ صفحه بکشید. در این صورت پیام تصویری ارسال نخواهد شد. شما حتی می توانید بعد از ارسال پیام تصویری از ارسال آن انصراف دهید.  برای این کار کافی است فقط علامت ضربدر مربوط به پیام تصویری را لمس کنید. برای دیدن پیام تصویری که ضبط کرده اید هم کافی است فقط یک بار آن را با انگشت لمس کنید. ضمنا هنگام دیدن پیام های تصویری لازم نیست حتماً در صفحه چت بمانید. می توانید به کانال ‌ها و گروه‌ های دیگر بروید. پیام تصویری در کنار صفحه به شما نشان داده می شود و حتی می توانید آن را با انگشت گرفته و به هر جای صفحه که می خواهید بکشید. در حال حاضر حداکثر زمان یک پیام تصویری در تلگرام یک دقیقه است و تلگرام قبل از ارسال آن را فشرده می کند تا حجم کمتری از پهنای باند اینترنت شما برای ارسال پیام های تصویری مصرف شود.

امکانات دیگر

در نسخه جدید تلگرام بخشی به نام Telesco.pe (تلسکوپ) وجود دارد که در آن می توانید پیام های تصویری به اشتراک گذاشته شده در کانال های همگانی تلگرام را ببینید. برای دیدن این ویدیوها حتی نیازی به داشتن حساب کاربری تلگرام هم نیست. همچنین از این پس امکان پرداخت وجه از طریق روبات های تلگرامی نیز وجود خواهد داشت و بخش Instant View نیز در اختیار همگان قرار گرفته و به زودی از هزاران وبسایت جدید پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این امکانات بیشتری برای سفارشی سازی این بخش در اختیار کاربران قرار گرفته است.

شنیده ها حاکی از این است که تلگرام قصد دارد در آینده نزدیک امکان برقراری تماس تصویری را نیز به مسنجر خود اضافه کند. با وجود فعالسازی امکان تماس صوتی در نسخه دسکتاپ این پیام رسان، در صورتی که امکان برقراری تماس تصویری نیز فراهم شود، به راحتی می توان این برنامه که نسبت به سایر پیام رسان ها در دنیا کمتر استفاده می شود را از بهترین ها دانست و شاید در آینده در مقام های بالاتری نسبت به سایر پیام رسان ها قرار گیرد.

 

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

 

در نسخه ماقبل آخر تلگرام (نسخه 3.18) شاهد اضافه شدن قابلیت ارسال پیام صوتی و تماس تلفنی به این پیام رسان محبوب بودیم و اکنون جدیدترین نسخه تلگرام (نسخه 4.0) با امکان ارسال پیام تصویری و چندین امکان جدید دیگر برای دانلود از ایران اپس در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. تلگرام آرام آرام تبدیل به یک پیام رسان همه کاره می شود و اگر تاکنون از پیام رسان های دیگری همچون پیام رسان واتساپ برای تماس تلفنی یا تصویری استفاده می کردید اکنون دیگر این نیازهایتان را نیز می توانید با تلگرام برآورده کنید. در زیر نگاه کوتاهی…

به این مطلب امتیاز دهید

پیام تصویری در نسخه جدید تلگرام - 9.6

9.6

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید