اخبار اخبار فن آوری اینفوگرافی نرم افزار

واتس اپ ده ساله شد (نگاهی به پیشینه این پیام رسان در ده سال گذشته)

واتس اپ ده ساله شد (نگاهی به پیشینه این پیام رسان در ده سال گذشته)
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت phonearena.com: ده سال پیش در چنین زمانی بود که پیام رسانی جدید به نام واتس اپ معرفی شد. ده سال زمان کمی نیست ولی در طی همین مدت واتس اپ توانست تبدیل به محبوب ترین پیام رسان در 104 کشور دنیا شود و با بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال در ماه گوی سبقت را از سایر پیام رسان ها برباید. و این مسیر همچنان برای واتس اپ ادامه دارد! با ما باشید تا نگاهی کوتاه به پیشینه این پیام رسان در ده سال گذشته بیاندازیم.

واتس اپ در ده سال گذشته

همانطور که گفته شد واتس اپ ده سال پیش (سال 2009) برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس معرفی شد. اولین به روز رسانی عمده این پیام رسان در دسامبر همان سال اتفاق افتاد که بر اساس آن قابلیت به اشتراک گذاری فایل های تصویری و ویدیویی به آن اضافه می شد. چند ماه بعد یعنی در ژوئن سال 2010 قابلیت به اشتراک گذاری موقعیت مکانی نیز به این پیام رسان اضافه شد و در فوریه 2011 امکان چت گروهی نیز در آن فراهم شد. در سال 2014 واتس اپ توسط شرکت فیس بوک خریداری شد.

آمار تعداد کاربران فعال پیام رسان واتس اپ از آوریل 2013 تا فوریه 2016

آمار تعداد کاربران فعال پیام رسان واتس اپ از آوریل 2013 تا فوریه 2016

در سال 2015 نسخه تحت وب واتس اپ با نام WhatsApp Web عرضه شد و در سال 2016 این پیام رسان به یکی از دستاوردهای بزرگ خود رسید: یک میلیارد کاربر فعال در ماه. در فوریه 2016 قابلیت رمزگذاری (انکریپت) سو به سوی پیام ها نیز به این پیام رسان اضافه شد که بر اساس آن پیام های رد و بدل شده بین دو نفر رمزگذاری می شد و دسترسی به محتویات آنها فقط برای فرستنده و گیرنده پیام میسر بود (قابلیتی که البته به سایر پیام رسان ها هم اضافه شده است). کمی بعد در نوامبر همان سال قابلیت تماس تصویری نیز به واتس اپ اضافه شد و در نهایت در سال 2018 امکان تماس گروهی و ارسال استیکر نیز در این پیام رسان فراهم شد.

واتس اپ در حال حاضر

با توجه به آمار ارائه شده توسط وبسایت similarweb.com پیام رسان واتس اپ در حال حاضر از لحاظ محبوبیت مقام اول را بین سایر پیام رسان ها دارد. این پیام رسان در 112 کشور دنیا اولین انتخاب مردم است. این در حالی است که پیام رسان فیس بوک که با نام Messenger شناخته می شود و در مقام دوم قرار می گیرد تنها در 55 کشور دنیا پیشتاز است. جالب آنکه هر دو این پیام رسان ها به شرکت فیس بوک تعلق دارند و لذا با یک حساب سر انگشتی می توان متوجه شد که بازار پیام رسان ها در جهان عملا در کنترل شرکت فیس بوک است.

آمار پراکندگی پیام رسان ها از لحاظ محبوبیت در دسامبر سال 2018

آمار پراکندگی پیام رسان ها از لحاظ محبوبیت در دسامبر سال 2018

جالب آنکه بر اساس آمار همین وبسایت در سال 2017 پیام رسان تلگرام در کشورمان ایران از لحاظ محبوبیت پیشتاز بوده است در حالی که در سال 2018 همانطور که در شکل میبینید این جایگاه به پیام رسان واتس اپ رسیده است.

آمار پراکندگی پیام رسان ها از لحاظ محبوبیت در دسامبر سال 2017

آمار پراکندگی پیام رسان ها از لحاظ محبوبیت در دسامبر سال 2017

اینفوگرافی که در زیر مشاهده می کنید در وبلاگ واتس اپ و در تولد 10 سالگی این پیام رسان منتشر شده است و همانطور که می بینید به دستاوردها و پیشینه این پیام رسان در 10 سال گذشته پرداخته است.

اینفوگرافی عملکرد واتس اپ در ده سال گذشته

 

دانلود جدیدترین نسخه پیام رسان واتس اپ از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت phonearena.com: ده سال پیش در چنین زمانی بود که پیام رسانی جدید به نام واتس اپ معرفی شد. ده سال زمان کمی نیست ولی در طی همین مدت واتس اپ توانست تبدیل به محبوب ترین پیام رسان در 104 کشور دنیا شود و با بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال در ماه گوی سبقت را از سایر پیام رسان ها برباید. و این مسیر همچنان برای واتس اپ ادامه دارد! با ما باشید تا نگاهی کوتاه به پیشینه این پیام رسان در ده سال گذشته بیاندازیم. واتس اپ در ده سال گذشته…

به این مطلب امتیاز دهید

واتس اپ ده ساله شد (نگاهی به پیشینه این پیام رسان در ده سال گذشته)

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید