اخبار اخبار فن آوری

اضافه شدن قفل اثر انگشتی به واتس اپ

اضافه شدن قفل اثر انگشتی به واتس اپ
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

قفل اثر انگشتی بالاخره به نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس اپ اضافه شد. با این قابلیت واتس اپ باز هم ایمن تر می شود. اگر قبلا فقط می توانستید کل گوشی یا تبلت تان را با قفل اثر انگشتی قفل کنید اکنون می توانید اپلیکیشن واتس اپ را به صورت جداگانه با قفل اثر انگشتی قفل کنید. بدین ترتیب حتی اگر گوشی تان را برای استفاده موقت به کسی قرض می دهید دیگر می توانید مطمئن باشید که محتویات اپلیکیشن واتس اپ تان محرمانه خواهد ماند.

مسیر فعال کردن قفل اثر انگشتی در واتس اپ

برای فعال کردن قفل اثر انگشتی در واتس اپ کافی است فقط به مسیر Settings -> Accounts -> Privacy -> Fingerprint Lock بروید (شکل بالا را ببینید) و بعد گزینه باز کردن قفل با اثر انگشت (Unlock with Fingerprint) در بالای صفحه را فعال کنید. بعد از این اپلیکیشن از شما می خواهد تا اثر انگشت خود را ثبت کنید. البته اگر قبلا اثر انگشت تان را برای قفل کردن کل سیستم ثبت نکرده باشید اپلیکیشن از شما می خواهد تا اول این کار را انجام دهید. در واقع اپلیکیشن به همان اثر انگشتی که برای کل سیستم ثبت کرده اید استناد می کند.

درخواست واتس اپ برای ثبت اثر انگشت

در صفحه قفل اثر انگشتی دو گزینه دیگر هم وجود دارند. یکی گزینه قفل خودکار (Automatically Lock) با سه زیر گزینه که با استفاده از آن می توانید تعیین کنید بعد از چه مدت کار نکردن با واتس اپ قفل اعمال شود. این سه زیر گزینه به ترتیب از بالا به پایین عبارتند از فورا، بعد از یک دقیقه و بعد از سی دقیقه. گزینه دیگر گزینه نمایش محتویات در نوار اعلانات (Show content in notifications) است که در صورت فعال بودن پیام های دریافتی شما در واتس اپ را در نوار اعلانات نیز نشان خواهد داد.

صفحه قفل اثر انگشتی در واتس اپ

غیرفعال کردن این گزینه می تواند یک لایه امنیتی دیگر به واتس اپ اضافه کند چرا که در این صورت تا زمانی که واتس اپ قفل باشد پیام های دریافتی نیز در نوار اعلانات نشان داده نخواهند شد.

یک خبر بد!

قرار است سال آینده آگهی های تبلیغاتی نیز در واتس اپ لحاظ شوند البته نه به آن صورتی که مخل کار شما با اپلیکیشن شوند. فعلا قرار است این تبلیغات که به تبلیغات وضعیت (Status Ads) معروف شده اند فقط در صفحه پروفایل کاربران به نمایش در آیند. البته این هم ممکن است در آینده تغییر کند و شاهد نمایش تبلیغات در قسمت های دیگر واتس اپ نیز باشیم؛ چیزی که قطعا خوشایند بسیاری از کاربران نخواهد بود.

منبع: androidheadlines.com

دانلود جدیدترین نسخه پیام رسان واتس اپ از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

قفل اثر انگشتی بالاخره به نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس اپ اضافه شد. با این قابلیت واتس اپ باز هم ایمن تر می شود. اگر قبلا فقط می توانستید کل گوشی یا تبلت تان را با قفل اثر انگشتی قفل کنید اکنون می توانید اپلیکیشن واتس اپ را به صورت جداگانه با قفل اثر انگشتی قفل کنید. بدین ترتیب حتی اگر گوشی تان را برای استفاده موقت به کسی قرض می دهید دیگر می توانید مطمئن باشید که محتویات اپلیکیشن واتس اپ تان محرمانه خواهد ماند. برای فعال کردن قفل اثر انگشتی در واتس اپ کافی است فقط به مسیر Settings…

به این مطلب امتیاز دهید

اضافه شدن قفل اثر انگشتی به واتس اپ - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید