اخبار اخبار فن آوری

تعداد کاربران ماهانه یوتیوب از مرز 2 میلیارد نفر هم گذشت

تعداد کاربران ماهانه یوتیوب از مرز 2 میلیارد نفر هم گذشت
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از cnet.com و dailymail.co.uk: با وجود آنکه موضوع مضر بودن محتوای برخی از ویدیوهای یوتیوب هنوز هم در بسیاری از محافل محل بحث و جدل است تعداد کاربران ماهانه این وبسایت ویدیویی از مرز 2 میلیارد نفر هم گذشت. بر اساس گزارش آقای سوندار پیچای (Sundar Pichai) مدیر ارشد اجرایی گوگل تعداد کاربران ماهانه یوتیوب در سال گذشته 1.8 میلیارد نفر بوده و با 200 میلیون نفر افزایش اکنون به 2 میلیارد نفر در ماه رسیده است. این در حالی است که قیمت سهام شرکت Alphabet (شرکت مادر گوگل) که مالک یوتیوب نیز هست در پی کاهش درآمدهای یوتیوب افت کرده بود.

آقای سوندار پیچای یکی از مدیران ارشد اجرایی گوگل
آقای سوندار پیچای یکی از مدیران ارشد اجرایی گوگل

همچنین به گفته خانم سوزان ووچیچی (Susan Wojcicki) مدیر ارشد اجرایی یوتیوب در همایش Brandcast در نیویورک (همایشی 4 روزه که توسط شرکت های فعال در حوزه رسانه های دیجیتال برای جلب نظر تبلیغ کنندگان برگزار می شود) تعداد ساعت هایی که ویدیوهای یوتیوب در تلویزیون های خانگی به نمایش در آمده اند از 180 میلیون ساعت در نیمه سال گذشته به 250 میلیون ساعت در سال جاری رسیده است.

خانم سوزان ووچیچی مدیر ارشد اجرایی یوتیوب
خانم سوزان ووچیچی مدیر ارشد اجرایی یوتیوب

سالهاست که یوتیوب با دو مسئله امنیت دیجیتال و آزادی بیان دست و پنجه نرم می کند و به نوعی باید بین آنها تعادل برقرار کند. از یک طرف تبلیغ کنندگان خواهان تبلیغ در محیطی ایمن هستند و از طرف دیگر کاربران یوتیوب روی مسئله آزادی بیان تاکید دارند و می خواهند دست شان در آپلود ویدیو باز باشد. یوتیوب این روزها بیشتر زیر ذره بین منتقدان و افکار عمومی قرار گرفته است. انتقاد اصلی هم آن است که یوتیوب در عدم نشر ویدیوهایی با محتوای خشونت آمیز یا اشتباه ضعیف عمل کرده است؛ انتقادی که پس از نشر ویدیوی تیراندازی در مسجد نیوزلند در ماه مارس شدت هم گرفته است.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از cnet.com و dailymail.co.uk: با وجود آنکه موضوع مضر بودن محتوای برخی از ویدیوهای یوتیوب هنوز هم در بسیاری از محافل محل بحث و جدل است تعداد کاربران ماهانه این وبسایت ویدیویی از مرز 2 میلیارد نفر هم گذشت. بر اساس گزارش آقای سوندار پیچای (Sundar Pichai) مدیر ارشد اجرایی گوگل تعداد کاربران ماهانه یوتیوب در سال گذشته 1.8 میلیارد نفر بوده و با 200 میلیون نفر افزایش اکنون به 2 میلیارد نفر در ماه رسیده است. این در حالی است که قیمت سهام شرکت Alphabet (شرکت مادر گوگل) که مالک یوتیوب نیز هست…

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کاربران ماهانه یوتیوب از مرز 2 میلیارد نفر هم گذشت - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 4.65 ( 2 votes)

نظر بدهید