توافقنامه توسعه دهندگان

توافقنامه توسعه دهندگان

1. معرفی

1.1. شرکت تدبیرگستران مالک و اداره کننده ایران اپس میباشد. استفاده شما از ایران اپس بر اساس توافقنامه ای قانونی بین شما و تدبیرگستران می باشد که شامل شرایط سرویس دهی تدبیرگستران به شما نیز می شود. همچنین استفاده شما ازخدمات ما می بایست بر اساس خط مشی برنامه و امور کاری ایران اپس باشد. در صورت وجود هرگونه تناقضی بین شرایط خدمات ایران اپس و خط مشی برنامه و امور کاری تدبیرگستران بسته به میزان این تناقض اولویت با شرایط خدمات ما خواهد بود.

1.2. شما می توانید از ایران اپس برای مرور، یافتن و دانلود محصولاتی برای دستگاههایی با سیستم عامل اندروید خود استفاده کنید. این محصولات میتوانند شامل فایل های اطلاعات، برنامه ها، متون نوشتاری، نرم افزارها، موسیقی، فایل های صوتی، یا دیگر صداها، عکس ها، تصاویر یا فایل های ویدیویی باشند. برخی از این محصولات را خود ایران اپس ارائه می دهد و برخی دیگر را اشخاص ثالث که هیچ ارتباطی با ما ندارند. شما توافق می کنید که ما هیچ مسئولیتی در قبال محصولاتی که در ایران اپس عرضه میشوند و سازنده آنها هر شخص دیگری غیر از تدبیرگستران است ندارد. به علاوه برخی محصولات در ایران اپس رایگان عرضه میشوند و برخی دیگر در ازای پرداخت مبلغی معین. شما توافق می کنید که مسئولیت صرف کلیه خریدهایی که در ایران اپس می نمایید به عهده خود شماست.

1.3. شما شرایط سرویس دهی را به یکی از دو طریق زیر قبول میکنید: 1. ثبت نام به عنوان یک توسعه دهنده قانونی در ایران اپس از طریق فرم ثبت نام موجود در سایت. 2. استفاده از برنامه ایران اپس یا وب سرویس های آن که از آدرس Developer.IranApps.ir قابل دسترسی هستند.

1.4. برای استفاده از ایران اپس شما باید حداقل 13 سال سن داشته باشید. اگر سن شما بین 13 و 18 است برای استفاده از ایران اپس باید اجازه اولیا یا سرپرست قانونی خود را داشته باشید.

2. قوانین تدبیرگستران در مورد ایران اپس

2.1. شما قبول می کنید که تدبیرگستران اختیار تام دارد که : عرضه ایران اپس یا هر کدام از ویژگی های آن را به صورت موقت یا دائم به شما یا هر کاربر دیگری بدون اطلاع قبلی متوقف کند.

2.2. شما قبول می کنید در صورتی که تدبیرگستران دسترسی شما را به حساب کاربری تان در ایران اپس غیرفعال کند، امکان دسترسی به اطلاعات حساب کاربری خود، یا هر فایل یا محصول دیگری که در حساب کاربری شما ذخیره شده است را از دست خواهید داد.

2.3. تدبیرگستران ممکن است برای تسهیل خرید محصولات از ایران اپس روش های مختلفی را برای پرداخت در اختیار شما قرار دهد. شما ملزم به رعایت کلیه توافقنامه های قانونی و شرایط سرویس دهی برای یک روش پرداخت چه از طرف تدبیرگستران و چه از طرف اشخاص ثالث میباشید. شما قبول میکنید این حق برای تدبیرگستران محفوظ است تا با اختیار تام و بدون اطلاع قبلی به شما هر روش پرداختی را اضافه یا حذف نماید.

2.4. تدبیرگستران هر از چند گاهی ممکن است محصولی را در سایت ایران اپس بیابد که مغایر با توافقنامه توزیع توسعه دهندگان یا دیگر توافقنامه ها، قوانین و مقررات و خط مشی های قانونی باشد. شما قبول میکنید تدبیرگستران در چنین مواردی حق آن را دارد که با اختیار تام خود چنین محصولاتی را از راه دور از دستگاه شما پاک نماید.

3. استفاده شما از ایران اپس

3.1. به منظور دسترسی به برخی خدمات خاص در ایران اپس ممکن است لازم باشد شما برخی اطلاعات شخصی راجع به خودتان همچون نام، آدرس و جزئیات قبوض خود را در اختیار ما قرار دهید. شما تعهد میکنید اطلاعاتی که در اختیار تدبیرگستران قرار میدهید دقیق، صحیح و به روز باشد.

3.2. شما متعهد میشوید از ایران اپس فقط برای مقاصدی استفاده کنید که اجازه آن الف) در متن شرایط سرویس دهی و ب) هرگونه قانون و مقررات قابل اجرا یا روال ها یا راهبردهایی که به صورت عام و با توجه به اختیارات قانونی مربوطه مورد قبول است، داده شده باشد. شما قبول میکنید از کلیه قوانین نظارتی قابل اجرا در زمینه صادرات که شامل قوانین و مقررات وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران میشود پیروی نمایید. استفاده از ایران اپس به منزله بیان و تضمین آن است که شما هیچ گونه ممنوعیتی برای دریافت صادرات یا خدمات تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران یا هرگونه قانون قابل اجرا در زمینه صادرات و واردات را ندارید. شما همچنین تقبل میکنید که به کلیه قوانین و مقررات محلی در زمینه دانلود، نصب و استفاده از محصولات احترام بگذارید.

3.3 شما متعهد می شوید که دسترسی (و یا تلاش برای دسترسی) شما به ایران اپس صرفا ازطریق رابط کاربری که توسط ایران اپس ارائه شده، خواهد بود مگر اینکه شما به طور خاص در قراردادی جداگانه با تدبیر گستران مجاز به انجام این کارشده باشید.شما به طور خاص متعهد می شوید که از طریق هر وسیله خودکار (از جمله استفاده از اسکریپت ها، کرالر ها، و یا فن آوری های مشابه) به ایران اپس دسترسی (و یا تلاش برای دسترسی) نخواهید داشت و باید اطمینان حاصل کنید که از دستورالعمل های تنظیم شده در هرگونه فایل robots.txt موجود در وب سایت ایران اپس پیروی خواهید کرد.

3.4 شما متعهد می شوید که در هر گونه فعالیت که باعث اختلال درایران اپس (و یا سرورها و شبکه های مرتبط با ایران اپس) شود، شرکت نخواهید کرد و همچنین از محصولات موجود در ایران اپس برای ایجاد اختلال در سرورها، شبکه ها، یا وب سایت هایی که توسط شرکت تدبیر گستران و یا هر شخص ثالثی راه اندازی شده، استفاده نخواهید کرد.

3.5 تا زمانی که شما را به طور خاص دریک قرارداد جداگانه با شرکت تدبیر گستران ، مجاز به انجام این کار نکردند، شما متعهد می شوید که در بازتولید، تکثیر، کپی، فروش، تجارت یا فروش مجدد ایران اپس به هر منظوری نقشی نخواهید داشت.

3.6 شما متعهد می شوید که به تنهایی مسئول (تدبیر گستران هیچ مسئولیتی نسبت به شما و یا اشخاص ثالث ندارد) استفاده ازایران اپس ودیگر محصولات خواهید بود و همچنین مسئول نقض تعهدات خود تحت ضوابط موجود، وعواقب هر گونه نقض (از جمله هرگونه ضرر و زیان که ممکن است متوجه تدبیرگستران شود) خواهید بود.

3.7 شما متعهد می شوید از تمامی قوانین مالیاتی قابل اجرا، از جمله گزارش و پرداخت هر گونه مالیات مرتبط با استفاده شما از ایران اپس یا خرید محصولات از طریق ایران اپس پیروی می کنید و در قبال گزارش و پرداخت این گونه مالیات های قابل اجرا مسئول خواهید بود.

3.8 شما متعهد می شوید که تدبیر گستران و یا اشخاص ثالث مالکیت حق، عنوان و سهم ایران اپس و محصولات قابل دسترس در ایران اپس را دارا می باشند که این شامل تمامی حقوق مالکیت معنوی بدون محدودیت و قابل اجرا در محصولات می باشد. "حقوق مالکیت معنوی" به معنای تمامی حقوق موجود در قانون ثبت اختراع، قانون کپی رایت، قانون راز تجارت ، قانون علامت تجاری، قانون رقابت غیرمنصفانه، و تمامی حقوق اختصاصی دیگر در سراسر دنیا است.

شما توافق می کنید که به هیچ عنوان به هیچ شخص ثالثی اجازه موارد زیر را نخواهید داد:
(الف) کپی، فروش، مجوز، توزیع، انتقال، تغییر، تعدیل، ترجمه، آماده سازی آثار مشتق شده ، تبدیل کردن به کد، مهندسی معکوس، پیاده کردن و یا تلاش برای استخراج کد منبع از محصولات، مگر اینکه به شما اجازه این کار داده شده باشد.
(ب) انجام هر کاری برای دور زدن و یا شکست امنیت و یا قوانین استفاده از محتوای ارائه شده، گسترش یافته و یا اجرا شده توسط هر قابلیت (از جمله مدیریت حقوق دیجیتالی یا قابلیت جلوگیری از کپی شدن) در محصولات.
(ج) استفاده از محصولات برای دسترسی، کپی، انتقال، تبدیل کد یا ارسال مجدد محتوا و نقض هر قانون یا حقوق شخص ثالث
(د) حذف، نامفهوم کردن، یا تغییر اخطار کپی رایت یا ، علائم تجاری و یا دیگر اعلامیه های حقوق مالکیت چسبیده به یا در درون محصولات تدبیر گستران و یا هر شخص ثالث دیگر.

3.9 تدبیر گستران حق (اما هیچ تعهدی ندارد) انتخاب، مرور، علامت گذاری، فیلتر ، اصلاح، رد و یا حذف هریک یا تمامی محصولات ایران اپس را دارد. با این حال، شما توافق می کنید که با استفاده از ایران اپس ممکن است شما به محصولاتی توهین آمیز، زشت و یا نا خوشایند برخورد کنید پس بنابراین با این احتمال از ایران اپس استفاده خواهید کرد.

4. خدمات تدبیرگستران و خدمات و محصولات شخص ثالث

4.1 برخی از اجزای محصولات (توسعه یافته توسط تدبیر گستران و یا اشخاص ثالث) نیز ممکن است با مجوزهای نرم افزاراجرایی منبع باز اداره شوند. در صورت تعارض بین ضوابط و این گونه مجوزها، مجوزهای نرم افزار منبع باز باید با توجه به آن دسته از اجزا، اجرا شوند.

5. به روز رسانی خودکار

5.1 محصولات نشات گرفته از تدبیر گستران ممکن است برای به روز رسانی های موجود محصولات، مرتبا با سرورهای تدبیر گستران در ارتباط باشد، از جمله رفع اشکالات، پچ ها، عملکردهای جدید، پلاگین ها و نسخه های جدید (در مجموع، "به روز رسانی"). با نصب این محصولات، شما موافقت خود را با درخواست و دریافت خودکار بروزرسانی ها اعلام می کنید.

6 . محدودیت صادرات

6.1 محصولات موجود در ایران اپس ممکن است با محدودیت و یا کنترل صادرات در جمهوری اسلامی ایران و یا دیگر کشورها و یا مناطق مواجه شود. شما متعهد می شوید تا تمامی قوانین و مقررات صادرات بین المللی و جمهوری اسلامی ایران را رعایت خواهید کرد. این قوانین شامل محدودیت در مقصد، کاربران نهایی و مصرف نهایی است.

7 . پرداخت غرامت

7.1 استناد به بالاترین حدی که قانون اجازه آن را میسر می سازد، ، شما متعهد می شوید تا از حق تدبیر گستران ، مدیران مربوطه ، متصدیان ، کارمندان و نمایندگان تدبیرگستران در مقابل هر گونه دعوی ، ادعا و اقدام و نیز هر گونه ضرر و زیان ، بدهی ، خسارت، هزینه ومخارج (از جمله هزینه وکیل) که ناشی از استفاده شما از ایران اپس دانلود ، نصب و استفاده از محصولات و یا تخطی شما از این ضوابط می باشد ، دفاع کنید.

8 . فسخ

8.1 این قرارداد اجرایی خواهد مگر اینکه به درخواست شما یا تدبیر گستران و به شرح زیرخاتمه یابد.

8.2 در صورتی که شما تمایل به فسخ این قرارداد دارید، می توانید با عدم استفاده از ایران اپس و یا عدم استفاده از هر محصول دیگر بارگیری شده از ایران اپس این فسخ را انجام دهید.

8.3 تدبیر گستران ممکن است در هر زمانی به این ضوابط پایان بخشد در صورتی که: (الف) شما هر قسمتی از این شرایط و ضوابط را نقض کرده باشید؛ یا (ب) تدبیر گستران موظف است که طبق قانون اینگونه عمل کند؛ یا (پ) تدبیر گستران تصمیم می گیرد که ایران اپس را متوقف کند.

8.4 شما حق آن را دارید که در هر زمانی محتوای خود را غیرفعال یا از حالت انتشار خارج کنید. بر همین مبنا ایران اپس حق آن را دارد که تمام پرداخت های اکانت شما را فورا به حالت تعلیق در آورد تا از هر گونه صدمه محتمل به اعتبار خود جلوگیری به عمل آورده و پشتیبانی کافی برای کاربرانی که از تصمیم شما (برای غیرفعال کردن یا از انتشار خارج کردن محتوای تان) متاثر شده اند فراهم آورد. اگر ضرر وارده بیش از مبلغ مسدود شده باشد ایران اپس حق آن را برای خود محفوظ میدارد تا مابقی ضررهای وارده به خود را از طریق رویه های قانونی جبران کند.

8.5 زمانی که این ضوابط به اتمام می رسد، تمامی حقوق قانونی تعهدات و مسئولیتهایی که شما و تدبیرگستران از آن سود برده اید می بایست بدون تغییر با این توقف و استناد به مقررات و مسئولیتهای پاراگراف بند 11.6 نا محدود ادامه یابد.

9.رفع مسئولیتهای ضمانت

9.1 شما صراحتا متوجه و موافق هستید که استفاده شما از ایران اپس و هر محصول دیگری بارگیری (دانلود) یا فراهم شده از طریق ایران اپس با مسئولیت انحصاری شما است و ایران اپس "همانگونه که وجود دارد" و "موجود است" را بدون هیچ ضمانتی و و طبق ضوابط حقوقی در اختیار شما قرار داده است.

9.2 استفاده شما از ایران اپس و هر محصول دیگری دانلود شده یا فراهم آمده از طریق دیگری توسط ایران اپس با صلاحدید خود شما است و احتمال ضرر و زیان استفاده از آن متوجه شخص شما است. این ضرر ممکن است به جهت هرگونه خسارت به سیستم کامپیوتر شما، موبایل شما، یا هر وسیله دیگر، یا از دست دادن اطلاعات از نتیجه استفاده مشابه می باشد.

9.3 با استناد به بالاترین حدی که قانون اجازه آن را میسر می سازد، تدبیر گستران تمام ضمانت ها و شرایط را از خود سلب می کند، خواه با اظهارنظر یا تلویحا.

9.4 هیج یک از محصولاتی که در استفاده امکانات هسته ای، سیستمهای حمایت(ساپورت) زندگی، ارتباطات اضطراری، سیستم های کنترل ترافیک هوایی، یا هرگونه فعالیت هایی که به علت نقض محصولات ممکن است منجر به مرگ، آسیب های شخصی یا آسیب زیست محیطی شود.

10. محدودیت های مسئولیت

10.1 شما صریحا متوجه و موافق هستید که تدبیرگستران و فرعیات این شرکت و وابستگان این شرکت نباید مسئول شما تحت هر تئوری یا هرگونه خسارتی که توسط استفاده شما از ایران اپس رخ می دهد باشند. همچنین از دست رفتن اطلاعات یا خسارتی که به واسطه استفاده شما از ایران اپس صورت پذیرد به عهده خود شما است حتی اگر نمایندگان ایران اپس از احتمال این خسارت با اطلاع بوده باشند.

11. قوانین اصلی

11.1 این قوانین، پایه تمامی شرایط بین شما و تدبیر گستران است و این قوانین ناظر بر استفاده شما از ایران اپس و جایگزین هر قرارداد قبلی بین شما و تدبیر گستران در ارتباط با ایران اپس و محصولات ایران اپس خواهد بود.

11.2 شما موافقید اگر تدبیر گستران تاکید بر قانونی خاص در این ضوابط ها نکرده، تدبیر گستران حق آن قوانین اصلاحی را برای خود محفوظ بدارد.

11.3 در صورتی که هر دادگاه قضایی اعلام نماید که بخشی از این قوانین معتبر نیست، در آن صورت آن بخش حذف گردیده بدون آنکه اثر بر قوانین دیگر داشته باشد. قوانین دیگربه قوه خود باقی خواهد ماند.

11.4 شما آگاه هستید و موافقت دارید که هر عضو گروه این کمپانی که زیر مجموعه تدبیر گستران است به عنوان شخص سوم از این ضوابط بهره ببرد. به غیر از کمپانی هایی که مستحق قوانین لازم الاجرا تدبیر گستران هستند هیج شخص یا کمپانی دیگری حق بهره برداری از این ضوابط را ندارد.

11.5 حق استفاده از این ضوابط بدون پیش نوشت کتبی طرفین ممکن نیست. نه شما و نه تدبیرگستران اجازه وکالت مسئولیت یا قوانین را ندارند تا به هنگامی که به تایید کتبی شما تدبیر گستران نرسیده باشد.

11.6 این ضوابط و رابطه شما با تدبیرگستران تحت این قوانین می بایست با تطبیق بر کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. شما تدبیر گستران توافق می کنید که در صورت هرگونه موضوع حقوقی بوجود آمده از این ضوابط به مراجع قانونی در تهران مراجعه کرده تا موضوع از طریق مراجع حقوقی جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرارگیرد. علی رقم اینکه ، شما پذیرفته اید تدبیر گستران اجازه دارد که قوانین اصلاحی ( یا معادل قوانین ضروری تشفی) را در دادگاه ها اعمال کند.

.12 شرایط و نحوه تسویه حساب:

ایران اپس مبلغ 30% از فروش برنامه های غیر رایگان را برای خود محفوظ می داند و 70% مابقی را به توسعه دهنده تعلق خواهد داد.

فاصله تسویه حساب ها در هر بازه زمانی امکان پذیر است ( این بازه زمانی می بایست حداقل یک ماه از تسویه حساب قبلی صورت پذیرد تا به آن ترتیب اثر داده شود )

توسعه دهنده هیچ گونه محدودیتی در میزان مبلغ تسویه حساب نخواهد داشت به این شرط که حداقل موجودی حساب ایران اپس او مبلغ ۱۰۰ هزار تومان باشد.

ارسال درخواست تصفیه حساب تنها از طریق پنل توسعه دهندگانی که ایران اپس در اختیار شما قرار داده است قابل انجام و پیگیری می باشد.